"ÇALIŞANLARIMIZIN LEHİNE HER TÜRLÜ SORUMLULUĞU ALDIK"

"ÇALIŞANLARIMIZIN LEHİNE HER TÜRLÜ SORUMLULUĞU ALDIK"

Karabük Sağlık-Sen Şube Başkanı Selçuk TAŞYAPAR, yaptığı yazılı açıklamada, sendikaların yetkili olduğu dönemlerde banka promosyonu alınmadığını hatırlattı.

            TAŞYAPAR, banka maaş promosyonlarının çalışanlara ödenmesinin  Sağlık-Sen ve Memur-Senin kazanımıyla gerçekleştirildiğini belirterek, "Malum sendikalar yetkili olduğu dönemde, devlet memurlarına maaş promosyonu ödenmiyordu. O dönemlerde bankalar promosyon olarak; devlet kurumlarına araç, klima, elektronik eşya veya kurumun tefrişatı gibi hibelerde bulunuyorlardı. Sağlık-Sen ve Memur-Sen olarak; banka maaş promosyonlarının çalışanlara ödenmesini sağladık. Bizler sadece bu kazanımla yetinmedik ve promosyon ihalelerinde; Sağlık çalışanları adına komisyon üyesi olarak, ihalenin teknik şartnamesinin hazırlanması, bankalarla görüşme ve ihaleyi sonuçlandırmaya kadar her türlü sürece dahil olduk ve çalışanlarımızın lehine her türlü sorumluluğu aldık. Uzun süren meşakkatli uğraşlar neticesinde Sağlık Çalışanlarımızın rekor düzeyde promosyonlar almasını sağladık."dedi.-"SAĞLIK ÇALIŞANLARI HERŞEYİN FARKINDAVE BİLİNCİNDEDİR"

               Birilerinin çıkıp rekor düzeydeki promosyonları itibarsızlaştırmaya çalıştığını belirten  Taşyapar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şimdide birileri çıkmış bu rekor düzeydeki promosyonları itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Kimse kusura bakmasın; Sağlık çalışanları her şeyin farkında ve bilincindedir. Banka Promosyonlarının çalışanlara dağıtılması ve rekor düzeydeki promosyonlar Sağlık-Senin kazanımıdır. Sağlık çalışanlarımızdan aldığımız destek ve güçle çok daha iyi kazanımların altına imza atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.28.11.2019  saat 14.00 de İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi, Safranbolu Devlet Hastanesi, Karabük Ağız Diş Sağlığı Merkezi ve Yenice Devlet Hastanesi çalışanları için yapılan Maaş Promosyonu ihalesinde 6785 TL ile Yapı Kredi Bankası almış olup peşin olarak dağıtılacaktır. Tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.Bu vesile ile bizlere destek veren, bize güvenen ve bize inanan bütün sağlık çalışanlarımıza teşekkür eder, saygılarımı sunarım."

Sevil
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER