Devlet hastanelerinde botoks dönemi

Devlet hastanelerinde botoks dönemi

Devlet hastanelerinde botoks dönemi
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma  Hastanesinde açılan ve "kamuda ilk" olma özelliği taşıyan kozmetik  polikliniğinde, botokstan dolguya, kimyasal peelingden saç ve cilt sorunlarını  gidermek için uygulanan Platelet Rich Plazma (PRP) işlemine kadar birçok hizmet  devlet güvencesiyle veriliyor. 
 
 Hastanenin dermatoloji bölümü bünyesinde, kozmetik işlemlerin Sağlıkta  Uygulama Tebliği'ne girmesiyle hizmet vermesinin önü açılan poliklinik,  vatandaşlardan da ilgi görüyor. 
 
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Bölümü Eğitim  Sorumlusu Doç. Dr. Özgür Emek Kocatürk Göncü, konuya ilişkin AA muhabirine  yaptığı açıklamada, polikliniklerde birçok dermatoloji hastası gördüklerini  söyledi. 
 


 Hastaların birçoğunun şikayetinin kozmetik olduğunu belirten Göncü,  "Bunların aslında yüzde 30'u bize kozmetik sorunlarla başvuruyor. Bu sorunlar  arasında saç dökülmesi, yüzde lekelenme, akne izleri gibi şikayetler geniş yer  kaplıyor" dedi. 
 
Bazen hastaların yüz matlaşması, cilt kırışıklığı gibi şikayetlere  çözüm bulmak ya da bu konuda bir öneri alabilmek için de dermatoloji hekimlerine  başvurduğunu dile getiren Göncü, şöyle devam etti: 
 
 "Bu da bize bir ihtiyacın mevcut olduğunu gösterdi. Dolayısıyla böyle  bir girişimde bulunalım istedik. Türk Dermatoloji Derneği'nin gayretleriyle  kozmetik işlemler Sağlıkta Uygulama Tebliği'nin kapsamına girdi. Daha önce böyle  bir kapsamda olmadığı için bu işlemler tıbbi uygulama olarak görünmüyordu.  İşlemler tebliğ kapsamına alınınca devlet hastanelerinde uygulama imkanımız oldu.  Normalde insanlar bunları bazen hiç bilinmeyen, çok güvenli olmayan ortamlarda  yaptırabiliyor. Biz diyoruz ki bu işlemler kliniklerde, hastanelerde,  muayenehanelerde yapılsın, daha güvenli bir ortamda hastalar kendilerini  dermatoloji doktorlarına, plastik cerrahlara emanet etsinler. İşte biz de bu  kapsamda hizmeti başlattık." 
 
Haberin devamı için erişime tıklayınız
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER