ASMLER İÇİN TBMM'de YAPILAN DÜZENLEME YARIM KALMASIN

TBMM YAPILAN DÜZENLEME YARIM KALMASIN

ASMLER İÇİN TBMM'de YAPILAN DÜZENLEME YARIM KALMASIN

Aile sağlığı merkezlerinde cari giderlerin il sağlık müdürlüklerinin yapması Hem Aile hekimlerinin maliyetle uğraşmaması hemde Hastalarla daha fazla uğraşmasına vesile olacaktır.Türkiye geneli aile sağlığı merkezlerin Aile Hekimlerine  A Sınıfı ve B sınıfı Cari giderler alıyorlar.Gruplamadan dolayı madde Diplomalı Sağlık personelin çalıştırılması  var.Aile sağlığı merkezlerinde cari giderler yarısı harcanıp yarısı nereye?Bazı illerde Gruplamadan dolayı çalıştırılan personellere resmiyet Asgari ücretten yatırıp yarısı geri alanlar var.Bu şikayetler gittikçe Bakanlık Düzenleme olmasına karar verdi.
Evli çocuk sahibi Anne babayı mutlu edecektir. Evli çocuk sahibi Anne babalar Gruplamadan dolay diplomalı tıbbi sekreter olarak Aile sağlığı merkezinde çalışıyoruz. Türkiye geneli Aile sağlığı merkezlerinde Gruplamadan dolayı çalışan Tıbbi Sekreterler ve diğer sağlık personeli Her ay maaş ve cari giderler Aile hekiminin hesabına yatırılıyor.5 birimlik yerler 6-7 birimilik yerler cari giderlerin yarısı toplanıp diğeri cepe. Gruplamadan dolayı çalışan sağlık personelinin maaşını tam verilmiyor.Tazminatını bile işten atma korkusuyla verilmiyordu.Özellikle yapılan şikayetler Cimer atılan msjlar bu haksızlığı ortaya çıkardı. Sağlık Bakanlığı'nın 2020 yılında yapacakları belirlendi! TBMM Aile Sağlığı Merkezlerinde Aile hekimliği Yönetmenliği ile ilgili düzenleme olacağını Gruplamadan dolayı çalışan Diplomalı Sağlık personelleri Tıbbi Sekreterler olarak güvencemiz Sağlık bakanlığına bağlı olacağımızı bizleri mutlu etti.Aile Sağlığı merkezleri için bu yapılacak düzenleme hem Türkiye geneli Her ASMDE 4 sağlık personeli sağlık işçisi olarak iş sahibi olacak hem de yapılan haksızlığı giderecektir.Türkiye geneli işsizliği düşürecek işsiz olan sağlık personeli iş sahibi olacaktır.

Sevil
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali ergul
Ali ergul - 2 yıl Önce

Devletin verdigi asm yardiminin cogunu asm ye yani hastalar icin kullanmayip cebe indiriyorlar bunuda herkes biliyor.maaslari yetmemis gibi pratisyen halleriyle.Allah tami bilmiyor gorursunuz ahirette...

SIRADAKİ HABER