Sağlık Bakanlığı mülakatsız 12 bin personel alımı başvuru şartları.

Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları neler? Sağlık Bakanlığı 2019 son dakika haberleri vatandaşlar tarafından internette aranmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda 2019 yılı sonuna kadar 29 bin 689 memur ve personel alımı yapacağını söylemişti. Bu alımların ilk etabı 12 bin kişilik kadro için alım yapılacağı duyuruldu ve adaylar uzun süredir bu ilanın yayımlanacağı tarihi bekliyor. Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları neler? Sağlık Bakanlığı 2019 son dakika haberleri ile ilgili detaylı bilgi almak için haberimizi okuyabilirsiniz..

Sağlık Bakanlığı mülakatsız 12 bin personel alımı başvuru şartları.

2019 Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları neler? Sağlık Bakanlığı 2019 son dakika haberleri ilgiyle takip ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda Bakan Koca tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Sağlık Bakanlığı bünyesine personel alımı yapılacağı ifade edilmişti.Konuyla ilgili bu açıklamanın yapılmasının ardındanSağlık Bakanlığı'nda çalışmak isteyen bireyler tarafından ayrıntılar araştırılıyor. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları neler? Sağlık Bakanlığı 2019 son dakika haberleri ile ilgili detaylı bilgi almak için haberimizi okuyabilirsiniz..


SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER?

Yeni personel alımına ilişkin açıklama henüz gelmedi. Bir önceki sınavlara bakıldığında başvuru şartlarının aşağıdaki gibi olması tahmin ediliyor.

18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış, askerlik ile ilişiği bulunmayan adaylar için diğer başvuru koşullarından bazıları şöyle:

- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan, öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak,

- KPSS kapsamındaki taleplerde, önlisans mezunları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, lisans mezunları için ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ 2019

Sağlık Bakanlığı 2019 personel alımı başvuru tarihi henüz belilenmedi. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi açıklanır açıklanmaz haberimizde yer alacak.

23 Mayıs’ta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu'nda sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yıl içerisinde 29 bin 689 yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam etmek için süreci başlattık." diyerek, "İnşallah ilk etapta 12 bin sağlık personelinin alımını gerçekleştireceğiz." şeklinde konuştu.

KADRO DAĞILIMI AÇIKLANDI

İlk etapta 12 bin kadro için atamanın gerçekleşeceğini duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bunun 6 bin 835 kişilik kısmını hemşirelerin oluşturacağını aktardı.

Bakan Koca açıklamasında, “"İlk etapta 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık memuru olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadrolarına toplam 12 bin personel alımı gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi KPSS ile atanacak olan personelin 10 bini yataklı tedavi kurumlarında, bini temel sağlık hizmetlerinde, bini de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirilecek." dedi.

Koca, söz konusu atamalara ilişkin duyuruların Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden https://yhgm.saglik.gov.tr/ takip edilebileceğini ifade etti.

Akşam

Sevil
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman öztunç
osman öztunç - 3 yıl Önce

EVDE HASTA BAKIMI VARMI?

SIRADAKİ HABER