Recep Akdağ: Sadece İstanbul'a has dönem tayini yapacağız

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul'un ihtiyacı olan sağlık personelini başka illerden tam karşılayamadıklarını belirterek, "İstanbul'la, Ankara ya da Muğla'yı karşılaştırdığımız zaman, buralara dönem tayinlerinde ülkenin daha doğusundan veya Orta Anadolu'dan gelmek isteyenler için bir yer açtığımızda, insanlar İstanbul'a gelmek yerine o şehirlere gitmeyi tercih ediyorlar. Dolayısıyla sadece İstanbul'a has dönem tayini yapacağız." dedi.

Recep Akdağ: Sadece İstanbul'a has dönem tayini yapacağız
İstanbul'da Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Akdağ, kentte 2017 değerlendirme toplantılarının ikincisini gerçekleştirdiklerini söyledi.

İlk toplantıda halk sağlığı ve aile hekimliğinin ele alındığını, bugün yedi saat süren toplantıda ise hastane değerlendirmelerinin yapıldığını dile getiren Akdağ, şunları kaydetti:"Biz sağlık hizmetlerini, sunumu açısından 6 bölgede değerlendiriyoruz. Her bölgede hastane genel sekreterliğimiz var ve onun altında da hastalerimiz var. Nüfuslar aşağı yukarı 2-3 milyon civarında her bir bölgenin. Her bölgenin de kendisine yetmesini hedeflemiş durumdayız. Gerek yatırım gerekse insan kaynağı açısından, gerekse verilen hizmetlerin niteliği açısından. Bugün bütün bunları masaya yatırdık. Bir hafta boyunca 31 arkadaşımız, sağlık koordinatörlerimiz, il yöneticilerimizle birlikte çok yoğun çalışma yaptılar. İstanbul'daki bu değerlendirmelerimiz devam edecek, buna benzer 5 değerlendirme daha yapacağız. İki günümüzü, farklı hafta sonlarında yine hastanelerimiz, bir günümüzü acil hizmetler ve yoğun bakımımız, bir günümüzü yoğun bakım, bir günümüzü de özel sektör için ayıracağız. Enikonu bu meseleleri geniş bir şekilde tartışacağız." Haberin devamı için erişime tıklayınız

 
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 18:37YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER