Kadro alamayan taşerona yasa teklifi geliyor!

MHP'den kadro alamayan taşeron işçilere yasa teklifi.

Kadro alamayan taşerona yasa teklifi geliyor!


MHP Milletvekili ve MYK üyesi İbrahim Özyavuz taşeronda tüm mağduriyetleri ve seçim beyannamesinde bulunan kadro alamayan taşeronların kadroya alınması için yasa teklifi vereceklerini söyledi

Mağdur işçilerin sorunları Meclise taşınacak

Aziz Budak'ın haberine göre Kamu çalışanları platformu Şanlıurfa il temsilcisi M.Nuri Kaplan, %70'e takılan ve mağdur olan işçilerin sorunlarını sözlü olarak dile getirdikten sonra Milletvekili İbrahim Özyavuz'a dosya halinde teslim etti.


DOSYAYI TESLİM ETTİ
Kamu çalışanları platformu Şanlıurfa il temsilcisi M.Nuri Kaplan, tüm kurumlarda yemekhane, laboratuvar, görüntüleme, şoför hbys, typ, ASM ... Olarak Çalışan ve %70'e takılan 696 khk ile mağdur olan taşeronların durumunu özetleyen dosyayı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP )Şanlıurfa milletvekili ve MYK üyesi İbrahim Özyavuz'a teslim etti.

KADRO ALAMAYAN TÜM İŞÇİLER İÇİN YASA TEKLİFİ VERİLECEK

Milletvekili İbrahim Özyavuz, 1 Ekim’de açılacak olan mecliste MHP olarak: tüm mağduriyetleri ve seçim beyannamesinde bulunan kadro alamayan taşeronların kadroya alınması için yasa teklifi vereceklerini söyledi.DİĞER SİYASİ PARTİLERDEN DE DESTEK İSTEDİ

Özyavuz, sözlerine MHP'nin getireceği bu Yasa teklifinin diğer siyasi partilerin de destek vermeleri gerektiğini dile getirdi.

Şanlıurfa kamu çalışanları platformu il temsilcisi M.Nuri Kaplan, MHP ve Vekil Özyavuz'a hem 696 KHK’lardan dolayı mağdur olan işçilerin haklarını dile getirip savundukları için hem de Şanlıurfa'nın sıkıntılarını çözüm ürettiği için teşekkür etti.


HANGİ PARTİ GERÇEK ANLAMDA İŞÇİNİN YANINDA GÖSTERSİNLER

Kaplan, meclise gelecek olan yasanın diğer siyasi partilerin de destek vermeleri gerektiğini söyleyerek hangi partinin gerçek anlamda işçilerin yanında olduklarını ve işçiler için ne yapacaklarını göstermeleri gerektiğini belirtti.

//www.sgkrehberi.com/haber/177387/kadro-alamayan-taserona-yasa-teklifi-geliyor.html

Sevil
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER