Hükümetten milyonlarca kişiye müjde üstüne müjde

Hükümet maaş zammı,çift maaş,ikramiye,part-time çalışma hakkı,izin haklarında vatandaşa müjdelerini sıraladı,milyonlarca kişinin yüzü güldü.

Hükümetten milyonlarca kişiye müjde üstüne müjde

Hükümetten vatandaşın yüzünü güldürecek açıklamalar ardarda geliyor.

Taşeron düzenlemesi ile 4B'ye geçen personel, artık maaşını peşin alacak. Düzenlemenin yürürlüğe girdiği ay çalışanların hesaplarına çift maaş yatacakEmekliye ikramiye müjdesinin ardından 3.5 milyon kamu çalışanının yüzünü güldürecek reform niteliğinde adımlar atmaya hazırlanıyor. Kamuda çalışan binlerce sözleşmeli personelin (4B) izin hakları iyileştiriliyor. İzin süreleri uzatılacak, bir sonraki yıla devredilebilecek. Taşeron düzenlemesi ile geçici personel statüsünden (4C) 4B'ye geçen personelin maaş takviminde de eşitlik sağlanıyor. Geçiş yapan 4C'liler de artık maaşını peşin alacak. Düzenleme yürürlüğe girdiği ay hesaplarına çift maaş yatmış olacak. Memura part-time çalışma hakkı veren düzenlemeye ilişkin de Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu bu hafta Bakanlar Kurulu'na sunum yapacak.

1 MİLYARLIK İKRAMIYE

İşçilerin tamamı maaşın 1.5 katı promosyon alırken, toplu iş sözleşmesinden kaynaklı ücret ve farklar da hesaplara yatırıldı. Devlet kadrosuna geçen 450 bin işçiye bir milyar liranın üzerinde ikramiye verilecek. Bakan Sarıeroğlu, 4B'lilerin izinleri için Maliye ile birlikte hazırladıkları yönetmeliği Bakanlar Kurulu'na sevk ettiklerini söyledi. Sarıeroğlu, "4B'dekilerin izin konusunda bizlerden çok ciddi talepleri vardı. 4C'den 4B'ye geçenlere yüzde 10 bir maaş zammı gerçekleşmişti. Part time'ı ise daha çok kadınlar bekliyor ama erkekler için de geçerli olan doğumdan sonra yarı zamanlı çalışmaya ilişkin düzenleme de kısa zamanda netleşecek" dedi.

kaynak:sabah
YORUM EKLE
YORUMLAR
HEMŞİRE
HEMŞİRE - 1 yıl Önce

AHDİMİZ OLSUN SAĞLIK ÇALIŞANLARI OLARAK AKP YE OY YOK. REİSE OY ÇOK..OYLARI ZAM YAPTIKLARI ASKERLER,POLİSLER ,ÖĞRETMENLER ,İŞÇİLER,HAKİMLER,ÖGRETİM ÜYELERİ,GARDIYANLAR VERSİN.AKP YE OY KAZANDIRAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI 15 YILDIR DESTEK VEREN SAĞLIKÇILARIN GENEL GÖRÜŞÜ TAVRI BU YÖNDEDİR BİLESİNİZ İSTERSENİZ HASTANELERE SANDIK KOYUN VEYA ANKET YAPIN SAĞLIKÇILAR SEÇİMDE KİME OY VERECEK DİYE O ZAMAN GÖRÜNSÜNÜZ SANDIKLARDAN HÜKÜMETE NE KADAR DESTE VAR..AHDİMİZ OLSUN Kİ SEÇİMLE BERABER SAĞLIK SENE ÜYE OLMAKTA YOK.

Hemşire
Hemşire - 1 yıl Önce

Nerede sağlıkçı neden sağlıkçıya bir müjde yok nerede sağlıkçının yıpranma payını geçmişe dönük olarak ama meydanlarda sağlıkçının sırtından siyaset yapıyorsunuz ama sağlıkçınin hakları vermezsiniz akp ye oy yok

HEMŞİRE
HEMŞİRE - 1 yıl Önce

ak parti kurulduğundan beridir saglık çalışanları olarak hemşire sağlık memuru vb hep destek verdik yanında olduk saglıkta dönüşümü başarıyı sağladık ve bunun neticesinde ak parti saglıktaki memnuniyet sayesinde oy oranlarını hep yükseltti ancak görünen odur ki bunun karşılığında saglıkçılar hep ötelendi görmezden gelindi saglıkçılar olarak ha bu yıl, ha gelecek yıl diye, diye sabrede, sabrede ses çıkartmadan bir umutla bizlere iyileştirmeler yapılır diye 15 yıldır bekledik bekliyoruz maalesef 15 yıl sonunda elimizde hiç bir sey yok elimizde olanlar hep geriye gitti en basit örneği aylık döner sermaye alamayan nice hastaneler çalışanlar var. 15 yıldır hemen herkesime esnafından çiftçisine ögrencisine askerine ögretmenine hakimine imamına ögretim üyelerine doktorlara, polislere özlük haklarında, ek ödemelerinde, maaşlarında iyileştirmeler yapıldı biz saglık çalıanlarına hiç birsey yapılmadı bu da bizleri çok üzdü ve hükümete güven kalmadı bizlerde artık bunları düşünerek oylarımızı, tercihimizi bunları düşünerek kullanacagız cumhurbaşkanımıza hep destek tam vereceğiz ancak hükümete oy kullanmıyacagız .yüzlerce hemşire sağlık memuru saglık çalışanları kime sorsan bu şekilde bir tavır bir düşünce almış durumda HÜKÜMET BU KONUDA BİLGİLENDİRİLMELİ MECLİSTE SANDELYE SAYISI ÇOK ÖNEMLİ BİR OY BİLE ÖNEMLİ SEÇMENİ OYUNU KAYBETMEMEK LAZIMDIR yıpranma zaten hakkımız dır bir lutür gibi yansıtmasınlar çünkü her türkü riskle karşı karşıyayız bizler hasta odaklı tedavi odaklı çalışan kişileriz saglık demek hasta ,doktor,-hemşire,saglık memuru demektir bizler canla uğraşıyoruz materyalle evraklarla çalışmıyoruz .kim hangi kurum vardır ki 7 gün 24 saat hafta sonu yaz kış demeden resmi tatil demeden bayram demeden hafta sonu demeden çalışıyor söylermisiniz. bizler savaşta,doğal afetlerde,salgın hastalıklarda,her daim görev yapan çalışan kişileriz.hastayla hasta yakınıyla uğraşan hastanın tedavisi banyosu alt temizliği pansumanları enfeksiyonlarıyla vb uğraşan kişileriz masa başı çalışmıyoruz.herseyin başı saglık iken bizlere verilen değer bu olmamalıdır. bu ülkede asker polis gazeteci kameraman itfayiyeci vb yıpranma alıyor ise biz sağlık çalışanlarınında hakkıdır.maaşlarımızın azlığı çalışma koşullarının zorluğu servislerin doluluğubizleri bitirdi tükendik. çalışmalarımızın hakkı kamuda en düşük maaş olmamalıdır..yıprama payı önceliğimiz değildir kimse emekli olmak istemiyorki çünkü olunca aldığı bu maaşla aç kalır.önceliğimiz maaşların ,döner sermayenin arttırılması ve emekliliğe yansıtılması.yıllık elli günlük yıpranmadan kimseye bir fayda gelmez sonrada iş yaptık diye bas bas bağırır reklam yaparsınız.yıpranmanız sizin olsun maaşlara zam istiyor saglıkçılar askere 400 tl 900 tl zam yapılırkenb,ögretim üyel 1000 tl zam yapılırken hakimlere zam ögretmenlere yapılırken. saglıkçılar hemşireler saglık memurları hariç her kesime iyileştirme yapıldı.ve birde yetkili sendika olarak saglık sen i sizleri istemiyoruz

mustafa yılmaz
mustafa yılmaz @HEMŞİRE - 1 yıl Önce

Kardeşim eline yüreğine sağlık sorunlarımızı bize yapılanları vede yapılmayanları çok güzel anlatmıssın
benim çalıştığım hastanedede düşünceler aynı15 yıldır her desteği gösterdik artık yeter diyoruz
bizimde evlatlarımız bakmakla yükümlü olduğumuz bir ailemiz var.Doğu bölgemizde olan çatışmalarda öğretmenler aldı bavullarını gittiler.Yine bizler vardık askerimizin polisimizin yanında ama iş yıpranmaya gelince iyileştirmeye gelince biz sağlık çalışanları unutulduk veya umurlarında olmadık.
Buradan tüm sağlık çalışanı arkadaşlarıma sesleniyorum cevabı sandıkta vermenin cevabı geldi de geçiyor bile.Artık doktor Bakanlığı istemiyoruz.

Yeter artık
Yeter artık - 1 yıl Önce

Secim öncesi herkese müjde var bir tek sağlık çalışanlarına yok biz üvey evladiz yıpranma payını geçmişe dönük olarak secim öncesi verilmeli yoksa akp ye oy yok

SIRADAKİ HABER