Böyle Bir Çalışma Hayatı Kabul Edilemez

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk, Başbakan Binali Yıldırım'ın geçtiğimiz gün yaptığı ”Tüm memurları sözleşmeli yapacağız.” şeklindeki açıklamasını değerlendirdi.

Böyle Bir Çalışma Hayatı Kabul Edilemez

 İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk, ''Sn Başbakan,”Tüm memurları sözleşmeli yapacağız.”, Sn Cumhurbaşkanı, Başbakanlığı döneminden bu yana, “657’yi değiştireceğiz, iş güvencesini de kaldıracağız.”, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı,”Hayır, 657 değiştirmeyeceğiz.” diyor. Tüm memurlar ise gerçek niyetlerini biliyor!AKP iktidarının kamuda kadrolular dahil, sözleşmeye dayanan, iş güvencesi tamamen kaldırılmış bir istihdam modelini hayal ettiğini sağır sultan bile duydu. Son yıllarda öğretmen ve memur alımlarının neden 4 B’li ve çakılı kadro olarak yapıldığını zannediyorsunuz? Aldatmayın!

Hangi sendika üyesi olursa olsun, tüm memurlar kendileri,tüm vatandaşlarımız çocukları için nasıl bir çalışma hayatı planlandığını, yıllardır sayısı 1 milyona ulaşan taşeronluğun ise şimdilik seçim sebebiyle değiştirildiğini görmelidir. Böyle bir çalışma hayatı kabul edilemez.'' dedi.

Kamuajans.com
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER