Bakan Müezzinoğlu'ndan AYM'nin aşı kararına ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: (Aşı kararı) Anayasa Mahkemesi keşke bu anlamda bilim kurullarının görüşlerini alarak bu kararı verseydi.

Bakan Müezzinoğlu'ndan AYM'nin aşı kararına ilişkin açıklama
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anayasa Mahkemesinin ailenin rızası olmadan çocuklara zorunlu aşı yapılmayacağı yönündeki kararına ilişkin, "Anayasa Mahkemesi keşke bu anlamda bilim kurullarının görüşlerini alarak bu kararı verseydi. Bireyin hakları önemli ama toplumun hakları onun da önünde" dedi.

Bakan Müezzinoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı 5. Sağlık Bakanları Konferansı'nın açılışının ardından İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreter Yardımcısı Naem Khan ve Endonezya Sağlık Bakanı Nila Farid Moeloek ile basın toplantısı düzenledi."Daha sağlıklı ümmet için köprüler kurmak" temasıyla düzenlenen konferansa bu yıl Türkiye'nin ev sahipliği yaptığını ifade eden Müezzinoğlu, konferansta, 43 ülkeden bir cumhurbaşkanı yardımcısı, 17 sağlık bakanı, 5 sağlık bakan yardımcısı, 3 müsteşar, 26 üst düzey yetkili olmak üzere 400 misafir ağırladıklarını aktardı.

Konferansın, İslam dünyasındaki işbirliği, dayanışma ve kardeşliğin güçlendirilmesi bakımından büyük öneme sahip olduğunu, toplantıda üye ülkelerin sağlık gündemiyle gerçekleştirilecek işbirliklerinin detaylı olarak tartışılacağını ifade eden Müezzinoğlu, "Kanserle mücadele, acil durumlara yanıt, teknoloji bağımlılığının sağlığa etkileri, sivil toplum kuruluşlarının sağlık hizmetlerinin geliştirilmesindeki rolü, sağlıkla ilgili sürdürülebilir kalkınma hedefleri konulu paneller düzenlenecektir" diye konuştu.

Alınacak kararların teşkilatın gelecek yıllardaki faaliyetlerine ışık tutacağını dile getiren Müezzinoğlu, "Böylece hem birbirimizin tecrübelerinden daha etkin bir şekilde istifade edebileceğimizi hem de İslam dünyasına ortak hizmet sunma imkanına kavuşacağımızı ümit ediyorum" dedi. Haberin devamı için eriime tıklayınızYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER