Yıpranma payı yeniden gündemde!

Yıpranma payı ile ilgili çalışmalar için adımlar yeniden atılacak...

Yıpranma payı yeniden gündemde!
Sağlık Sen Başkanı Metin Memiş, Çanakkale Şubesi  tarafından düzenlenen programa katıldı. Sağlık-Sen şube yönetimi, temsilcilerinin yanı sıra üyelerinde katıldığı programa katılan  Memiş, toplu sözleşme kazanımların yanı sıra güncel konularda da açıklamalarda bulundu.

Son günlerde devlet memurları kanununda yapılacak değişiklikle ilgili gündeme getirilmeye çalışılan konuları değerlendiren Genel Başkan Metin Memiş  “İş güvencesi bizim kırmızı çizgimizdir”  Toplu sözleşmede çok sayıda kazanım elde ettik şeklinde açıklama yapan Memiş, yıpranma payı konusunda da çalışma yapılması kararı aldırdıklarını, konuyla ilgili olarak bu ay içinde ilk çalışmanın yapılacağını ifade etti. Ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasının da öncelikli taleplerinden olduğunu  “Zor şartlarda görev yapan sağlık çalışanlarımız yıpranma payını fazlasıyla hak ediyor şeklinde de ifadeler de bulundu. Toplu sözleşmede karar aldırdık, konuyla ilgili ilk çalışma bu ay içinde yapılacak. Ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması sağlık çalışanlarının emekliliklerinde mağduriyetlerine yol açıyor.  Bu adaletsizliğin giderilmesi için de ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması gerekiyor” dedi. Metin Memiş daha sonra Çanakkale Şubemiz tarafından düzenlenen, AHEF temsilcileri ile aile hekimlerinin katıldığı, ‘Aile Hekimleri ve Sorunları’ programına katıldı. Aile hekimliği sisteminin yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirten Metin Memiş “2016 yılının, aile hekimlerinin sorunlarından kurtulduğu, ruhuna uygun olarak yeniden düzenlendiği, nöbet mecburiyetinin kalktığı bir yıl olsun” şeklinde konuştu.

Daha sonra şube yönetim kurulu üyelerimiz ve temsilcilerimizin katıldığı divan toplantısına katılan  Memiş, Memur-Sen’in 1 Milyon, Sağlık-Sen’in de 250 bin üye hedefi için çalışmaların devam etmesi gerektiğini ifade etti. Sağlık-Sen teşkilatının elde edilen kazanımlarını sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına anlatarak, kazanımlarına sahip çıkmasının önemine dikkat çeken Metin Memiş , “Siz sahada çalışıyorsunuz, biz Genel Merkez’de çalışıyoruz. Sizlerden aldığımız güçle, kazanımlara imza atıyoruz. Kazanım elde etmek kadar, sahip çıkmak ve üyelerimize, çalışan arkadaşlarımıza anlatmak da önemli. Emeğinize sahip çıkın, sizin emeğinizden başkaları ekmek yemesin” dedi.

Çanakkale Sağlık Sen Şubesinin  düzenlediği programlara  Metin Memiş’in yanı sıra Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Örnek de katıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 23:06YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER