Yaralı Asker ve Polise Bakmayan Sağlık Personeline Gereğini Yapın

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sendikanın Manisa Şubesi'nin ilçe ve işyeri temsilcileri ile istişare toplantısına katıldı.

Yaralı Asker ve Polise Bakmayan Sağlık Personeline Gereğini Yapın
Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sendikanın Manisa Şubesi'nin ilçe ve işyeri temsilcileri ile istişare toplantısına katıldı. Dicle Üniversitesi Hastanesi'ndeki sağlık çalışanların yaralı asker ve polislere bakmadığı iddiasını değerlendiren Kahveci, hükümete gereğinin yapılması çağrısı yaptı.

Türk Sağlık- Sen Manisa Şubesi'nin ilçe ve işyeri temsilcileriyle istişare toplantısı, Taylan Plaza'da gerçekleşti. Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Genel Başkan yardımcılarından Mustafa Genç, Hasan Şirin, Yusuf Alan ve İsmail Türk, Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu ve sendikaya bağlı şube başkanları toplantıya katıldı. Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, konuşma yaptı.Memur-Sen'i eleştiren Kahveci, "Geçmişini bilmeyen bir teşkilatın, geleceği olmaz. Bu sendikal mücadeleyi birilerine yurt edindirelim, birilerine makam mevki sağlayalım diye yapmadık. Onun için de kurmadık. Bugün için ortada çıkıp 'sendikacılık yapacağız' diye hem de 'yetkili sendikayız, yetkili konfederasyonuz' diye böbürlenip de devletin makamlarını mevkilerini emek sarf etmeden, hiçbir şekilde çaba sarf etmeden, bilgi birikimi olmadan işgal edenler gibi, biz hayatı günübirlik asla yaşamadık, yaşamayacağız. Sendikacılık bir dik duruştur. Onurlu bir duruştur. Bunu yapamıyorsanız, bırakın gidin kardeşim. Bırakın. Düşün memurun yakasından. Yuh olsun böyle sendikacılara, yazıklar olsun."

"GEREĞİNİ YAPIN"

Dicle Üniversitesi'ndeki sağlık çalışanlarının yaralı asker ve polislere bakmadığı iddialarını değerlendiren Kahveci, bu sağlık çalışanları hakkında gereğinin yapılmasını talep ederek, "PKK uzantısı haline gelmiş bir kısmı. Bunları isim isim biliyoruz. Onun için Sağlık Bakanlığı Müsteşarını telefonla aradım. Bu hain ve şerefsizler, bu alçaklar yaralı gelen asker ve polisimize yeterince bakmıyorlar. Bu vatan hainlerine müsaade etmeyin. Sayın bakan müsaade etmeyin bunlara. Oradaki hemşire kalkıp yaralı gelen askerimize nasıl müdahale etmez? Yaralı polisimize nasıl müdahale etmez? Çözüm süreci ile ilgili söylediklerimizin hepsi ihanetle karşılandı. Geldiğimiz nokta şehirlerde yığınaklar yapılmış, silahlanmış, örgütlenilmiş. Müthiş bir şekilde alan hakimiyeti bırakılmış" diye konuştu 

radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER