Üst Öğrenimde Bir Tereddüdü Daha Çözdük

İş Sağlığı ve Güvenliği programının bitiren ATT’lerin intibaklarını iptal edilmesinin yanlışlığı nedeniyle Sağlık Bakanlığı’na başvuru yaptık.

Üst Öğrenimde Bir Tereddüdü Daha Çözdük
Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetlerinin 06 Kasım 2015 tarih ve 14150 sayılı yazısı ile iş sağlığı ve güvenliği programının sağlık ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında atanabilecek bir program olmadığı ve üst öğrenim sayılmaması gerektiği yönünde değerlendirme nedeniyle bu bölümü bitiren ATT’lerin mağdur edilmesi üzerine sendikamız tarafından bir başvuru yapıldı. 
Yapılan başvuruda YÖK’ün 25.11.2009 tarihli ve 38644 sayılı kararı ile İş sağlığı ve Güvenliğinin bir üst öğrenim olduğuna karar verildiği hatırlatıldı.  


Ayrıca YÖK’ün bireysel bir başvuru üzerine bu durumun devam ettiğine dair görüşü ve İş Sağlığı ve Güvenliği, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği ile İş Sağlığı ve İş Güvenliği programlarının eş değer olduğuna dair kararının yer aldığı yazılar da eklenerek bu konuda tereddüt olmaması gerektiğine dikkat çekildi. 
Sağlık Bakanlığı’nın İş Sağlığı ve Güvenliği ile İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Programının Acil Tıp Teknisyenliği mesleğinin üst öğrenim olduğu ve olmaya devam ettiği hususunun netliğe kavuşturularak gereğinin yapılması istendi. 
Ayrıca konu ile ilgili mağduriyet yaşayan Acil Tıp Teknisyenleri şubelerimizden kurumlara başvurmaları için hazırlanan örnek dilekçeleri temin edebilirler.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER