THSK’dan 4/C’lilere Kötü Haber

Memur-Sen’in imzaladığı toplu sözleşme nedeniyle mahkemeye dava açıp kazanan ve aylık 600-400 TL döner sermaye ek ödemesi alan 4/C’lilere ocak ayından itibaren sadece 150 TL verilecek olması ile ilgili ilk kötü haber Türkiye Halk Sağlığı Kurumundan geldi.

THSK’dan 4/C’lilere Kötü Haber
Kurum tarafından toplu sözleşmedeki ek ödemelerle ilgili yayınlanan duyuruda ' 01/01/2016 tarihinden itibaren uygulanmak üzere 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (C) fıkrası kapsamında görev alan personele yalnızca 1.800 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutarda ek ödeme verilecektir.' denilerek  4/C’lilere sadece 150 TL ödeneceği açıklandı. 
Memur-Sen’in Genel Başkanının TV’lerde yaptığı "Maliye yazı yayınlayacak ve mahkeme kararı ile ek ödeme alanların kaybı olmayacak. Aynı parayı almaya devam edecekler" sözlerinin de boş olduğu bir kez daha görülmüş oldu. 4/C’lilerin sendikaları vasıtasıyla yürüttükleri hukuki mücadele ile kazanılmış hakları  Memur-Sen tarafından çar çur edildi. Aylık 400 TL gibi bir kayıpla 4/C’lilerin emeğine yazık edildi. 
Çalışanın verdiği hukuki ve haklı mücadeleyi yer ile yeksan ederek imza atanlardan tüm 4/C’liler hesap sormalıdır. 


İlgili resmi yazıyı görmek için internet erişmine tıklayınızYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER