“Sorunların Çözümü İçin Ter Akıtıyoruz”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmek için ter akıttıklarının altını çizerek, “Biz sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözüleceğine inanıyoruz. Sizler olduğunuz sürece sorunların çözüleceğine inancımız tamdır.” dedi.

“Sorunların Çözümü İçin Ter Akıtıyoruz”

Genel Başkan Semih Durmuş, Kayseri Şubesi tarafından Kızılcahamam’da gerçekleştirilen İl Divan Toplantısına katıldı.

“SAHADAN KOPUK İNSANLARLA SORUN ÇÖZEMEYİZ”

Durmuş, Toplu Sözleşme sürecinde yaşananlarla ilgili konuşarak, “Toplu Sözleşme masasında sorunları dile getirdik ama karşımızda muhatap bulamadık. Biz sahanın kabul etmediği bir rakama imza atamazdık, atmadık.  Sahadan kopuk olan insanlarla biz hiçbir sorunu çözemeyiz. Çalışanların sorunlarını çözebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

“SORUNLARIN ÇÖZÜLECEĞİNE İNANIYORUZ”Sağlık çalışanlarının döner sermaye başta olmak üzere önemli sorunları olduğunu dile getiren Başkan Durmuş, “İnancımızdan taviz vermeden işimizin hakkıyla yapmaya çalışıyoruz. Biz sorunların çözüleceğine inanıyoruz. Toplu Sözleşme sürecinde de bizim için olmazsa olmaz, iş barışını bozan döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliği kaldırmaktı. Bunun için mücadele ettik, etmeye devam ediyoruz. Sağlık çalışanları arasında yaşanan bu adaletsizlik bizi derinden sarsıyor. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümü için ter akıtıyoruz. Sizler olduğunuz sürece sorunların çözüleceğine inancımız tamdır.” ifadelerini kullandı.

TAMER: SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HEP YANLARINDA OLDUM

Toplantıda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, kendisinin de doktor olduğunu belirterek, “Ben sağlık çalışanlarının hep yanlarında oldum. Burada bulunan arkadaşlarla omuz omuza hastanede çalıştık. İnsanlar çalıştığı ortamda ne kadar mutlu ise işinde o kadar başarılı olur. Ben sizlerle beraber çalışırken çok mutluydum. Her zaman sizlerin yanında oldum ve olmaya devam ediyorum.” diye konuştu.

KESER: ÜYELERİMİZİN YANINDA OLMAYI KENDİMİZE GÖREV EDİNDİK

Kayseri Şube Başkanı Hakan Keser ise sahada sağlık çalışanlar ile omuz omuza çalıştıklarını belirterek, “Biz ilkeli ve liyakatli bir sendikacılık yapıyoruz. Teşkilat bu programlarla daha çok güçleniyor. İstişare ederek yaptığımız her çalışmada daha çok güçleniyoruz. Biz her zaman üyelerimizin yanında olmayı kendimize görev edindik.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcıları İdris Baykan, Mahmut Faruk Doğan, Yusuf Dural, Ankara Bakanlık Şube Başkanı Tahir Eren, Ankara 6 No’lu Şube Başkanı Umut Gümüşay, Ankara Üniversite Şube Başkanı Ercan Öztürk, Aksaray Şube Başkanı Rıfat Kaya, Çankırı Şube Başkanı Tuna Dinç, Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, Niğde Şube Başkanı Ebuzer Doğan, Sivas Şube Başkanı Adem Yaşin, Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan, Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan ve Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas katıldı.

Sevil
YORUM EKLE
YORUMLAR
saglık mem
saglık mem - 2 yıl Önce

Sizler öncelikle 17 yıldır yetkili sendika olarak kamuda en düşük maaşı alan sağlık çalışanları nin maaşını bir yükseltin olurmu,15 yıllık sağlık çalışanıyim elime geçen herşey dahil 4300 TL . İse yeni başlayan bir bekçi bile 4800 TL alırken bir polis 6300 TL den bir astsubay 8000 TL'den bir öğretmen 6000tl den bir zabıta 5800tl den bir belediye çalışan memur ,teknisyen 6000tl den aşağı maaş almazken bizlerin maaşına bakın öyle konuşun olur mu sağlıkçılar hep geriye gitti sayenizde sizlerde bu sürede yakınlarınızın ahbablarinizin koltuklarından makamlarından olmamari için hükümete ses cikartamadiniz tepki gostermediniz hep ufak işlerle uğraşıyorsunuz .nerede 3600 el gösterge sadece hemşirelere verilirse bak siz o zaman görün üye filan kalıyor mu,nerede döner sermaye son 8yildir döner alamıyoruz,nerede sabit ödemelerin emekliliğe yansıtılması ,nerede servis ulaşım imkanları,nerede kreş ve sosyal imkanlar bir tane büyük sorunu halledin de görelim önceliğiniz maaslarimiz olsun olur mu size zahmet olacak ama,

saglık çalışanları
saglık çalışanları - 2 yıl Önce

Sağlık çalışanları olarak hakkımız olan yıllardır verilmeyen maaş artışı döner sermaye 3600 ek gösterge vb vb haklarımızı bile hükümetten isteyemiyorsunuz sırf hükümetle ters düşüp kötü olmamak adına kurumlardaki makamlarinizdan koktuklarinizdan olmamak adına tepki gostermiyorsunuz böyle olunca da alan biz sağlık çalışanları na oluyor artık hiç bir samimiyetimiz üyelerimiz olarak sizlere hiçbir güvenimiz kalmadı bir gün sadece bir gün masaya yumruğunu vursaniz artık yeter deseniz bu işi halledersiniz ama bu koltuk makam sevdası yokmu ah ah

Borç bataklarinda olan belediyelerde bir teknik memur bir teknisyen bir zabıta maaşları 7000 TL den aşağı değilken biz saglikcilar in maaşları herşey dahil 4500 TL bulmuyor bile bu nasıl bir tezatliktir belediyeler in bu borç batağında çalışanına bu kadar yüksek maaş vermesi bizler devlete kazandırdığımiz halde aylık kazanılan gelirin 10 trilyonun yarışı bakanlığa yarisi kurumlara gönderilirken bizlere hiç birşey kalmıyor ama kazanıyoruz ben kazanıyor sen kazaniyon onlar yiyor hesabı böyle birşey olabilir mi.gerekli olan tepkiyi göstermediği iz sürece daha çok kaybedeceğimiz açıktır Semih bey bir gün bu başkanlığımıza biter sizlerde eski gorevinize döner röntgen flim çekmeye başladığınızda aldığımız bu 4500 TL ye mahkum oldugunuzda o zaman görürsünüz

Hemsire
Hemsire - 2 yıl Önce

VAllahami

SIRADAKİ HABER