Sağlıkta şiddete tutuklu yargılama önerisi

Sağlık sektörünün her kademesinde rol alan, tüm kurum ve kuruluşlarda görev alabilecek sağlık yöneticileri ve liderlerinin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla sağlık yöneticiliği akademisi eğitim programı başlıyor.

Sağlıkta şiddete tutuklu yargılama önerisi

Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, son zamanlarda sağlık çalışanlarına artan şiddet olayları ve gündem hakkında açıklamalarda bulundu. 

Çankırı Şubesinin 4. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan, sağlık çalışanlarına çok değer veren Cumhurbaşkanı'nın sağlıkta şiddet konusunda çözüm bulunacağına canı gönülden inandığını söyledi.Tek liste halinde yapılan genel kurula Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak ile birlikte katılan Genel Başkan Memiş, şiddetin başlı başına bir mesele olduğunu ifade ederek, sağlıkta şiddetin fazla olduğunu ve her geçen gün arttığını belirtti.

Sağlıkta şiddete karşı Sağlık Bakanlığıyla ortak politikalar üretildiğini ifade eden Memiş, “Güvenlik tedbirleri artırıldı, hukuki destek verilmeye başlandı. En son bizim önerimizle tutuklu yargılama ile ilgili düzenleme yapıldı. Ama savcıların yetkisinde olduğu için tutuklu yargılanmıyor. Bunlara bir zorunluluk getirin şiddet uygulayanlar tutuklu yargılansın istedik. Cumhurbaşkanımızın mihmandarlığında 80 milyon insanımızla birlikte bu kutsal mesleği icra eden sağlık çalışanlarına karşı şiddete sıfır tolerans için ortak bir mücadele başlatmalı” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen'in sendikacılık adına farklı bir anlayış ortaya koyduğunu belirten Memiş, sendikacılık yaparken yarınından endişe duyulan bir Türkiye istemediklerini vurguladı.

Türkiye tarihinde darbelerle millete bedel ödetildiğini ve Memur-Sen'in yapılan bütün haksızlıkların karşısında durduğunu anlatan Memiş, “Bu ülkeyi 24 Haziran seçimleri öncesinde dolarla, patatesle, soğanla terbiye etmeye çalışanlar, bugün bir papaz yüzünden ülkemize, iki bakanımıza ambargo koymaya çalışanlar, bu ülkeye gözdağı vermeye çalışanlar hiç kusura bakmasın bu millet var olduğu sürece, bu milletin imanı var olduğu sürece bu ülkeyi kimseye teslim etmeyeceğiz. Kanımızın son damlasına kadar içerideki ve dışarıdaki hainlerle de yedi düvelle de hep birlikte mücadele edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 21:09YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 11 ay Önce

Yıpranma payı geçmişe dönük olarak ne oldu sayın memiş geçmişteki emeklerimiz ne oldu hemen unutulmuş bakıyorumda

vekıl ebe hemşire
vekıl ebe hemşire - 11 ay Önce

vekıl ebe hemşirelere verilen kadro sözü nerde kaldı neden gündeme taşınmıyor sayın başkannnnn

SIRADAKİ HABER