SAĞLIKTA ŞİDDET SON BULSUN…

SAĞLIKTA ŞİDDET SON BULSUN…

SAĞLIKTA ŞİDDET SON BULSUN…

  Yıllardır sağlık çalışanları olarak maruz kaldığımız ve toplumun artık hemen her kesimini etkisi altına alan şiddet salgını Yenice İlçemizde meydana geldi. Yenice Yortan 112 Acil Sağlık İstasyonu çalışanı sağlık personelimize aynı şahıs tarafından son bir yılda vakaya çağırılarak şahsın evinde yapılan bıçaklı, baltalı ve geçtiğimiz günlerde Yortan 112 Acil Sağlık İstasyonu önünde taciz kar bakışlar eşliğinde; kurusıkı tabanca ile havaya atışlar yapması sözlü tehditler savurması ve çalışan personelin araçlarına maddi zarar vermesi ve Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılan Ambulansın lastiklerini kesici cisimle zarar vererek bir başka hasta ve kaza zedenin hizmet almasını engellemesi artık bıçak kemiğe dayandırdı noktasına getirmiştir.
Biz sağlıkçılar, Güzide Ülkemizin her ücra noktasında, hastanelerimizde, acil servislerde sadece hastalarının canını kurtarmak için çaba sarf ediyor ve  hizmet vermeye çalışıyoruz. Ancak son zamanlarda biz tüm gücümüzü ve enerjimizi hastalarımıza harcamak isterken, ne yazık ki bir yandan da can güvenliğimizi korumaya çalışıyoruz. Sözlü ve fiziksel tacize, şiddete maruz kalmanın yanında; her geçen gün bir ölüm haberi almanın verdiği korkunun gölgesinde yaşıyoruz.
Hasta sağlığını korumaya ve mesleğimizi icra etmeye çalışan biz sağlıkçılar, bu ülkede yaşayan her vatandaşın en önemli insan hakkının sağlık hakkı olduğu bilinci ile hareket ederken; tüm sağlık çalışanları olarak güvenli çalışma sahası talebimizi sürdürüyoruz. Sağlıkta şiddeti önlemek için yalnızca söz üretmenin yeterli olmayacağını; yeni yapısal düzenlemeler yapılmasının ve önleyici tedbirler alınmasının önemini yılmadan usanmadan söylemeye devam edeceğiz.Adalete ve yetkililerin bu vahşete sessiz kalmayacağına olan inancımızla, sorumluların cezasını bulmasını ümit ediyor ve hukuki olarak olayın peşini bırakmayacağımızın bilinmesini istiyoruz; saldırıyı bir kez daha nefretle kınıyoruz. 
 Kamuoyuna Duyurulur

Karabük Sağlık-Sen Şube Başkanı Selçuk TAŞYAPAR
 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 10:39YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER