Sağlık_ Sen Bayram Mesajı

Sağlık_ Sen Bayram Mesajı

Sağlık çalışanlarımızın ve Milletimizin Kurban Bayramını tebrik eder, tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını dilerim. Devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde hantal ve vurdumduymaz bürokrasinin Ülkemizin şaha kalktığı bu günlerde 2023 vizyonuna göre hareket etmesi yönünde gerekli çalışmalar başlatılmalıdır. Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ın tabiri caizse altını oymaya çalışan iş bilmez bürokratlar uyarılmalı ve emekçinin hakkı verilmelidir. Bu kapsamda Toplu Sözleşme masasında karar verecek olan zihniyete açık mektup;

* 2014 yılından önce ki mezunlar lisans tamamlama hakkından faydalanırken 2014 sonrası mezunlara bu hakkı vermek bir lütuf değil Anayasamızın eşitlik ilkesinin gereğidir.
 
*Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan hizmetli arkadaşlar sınavsız Memur kadrosuna geçtiyse bu uygulama Sağlık Bakanlığında göz ardı edilmemelidir. 

*Miadı dolan müzelik döner sermaye yönetmeliği sil baştan yenilenmeli ve Doktor dışındaki arkadaşlarımız unutulmamalıdır. 

*Çağ dışı uygulama olan ve her an işten çıkarılma endişesiyle görev yapan Vekil Ebe/Hemşire, Kamu dışı aile sağlığı çalışanları ve 4/B sözleşmeli görev yapanların ivedi bir şekilde kadrolu statüye geçirilmelidir.
 
*3600 ek gösterge ayırım gözetmeksizin bütün lisans mezunu çalışanlara verilmelidir. 
*Nöbet ağacı olup icap nöbeti tutan Hekim dışı çalışanlarımıza emeğinin hakkı olan icap ücreti ödenmelidir.*Savaş sınırı illerde görev yapan sağlık çalışanlarına pozitif ayırımcılık tanınmalı ve Sağlık Hizmet Tazminatı ödenmelidir.

*Yaklaşık 5 ay sonra vergi dilimi bahanesiyle geri alacağınız maaş zam oranları 6 aylık en az %8 olmalıdır.

*Yaklaşık 5 yıl önce Cumhurbaşkanımızın Sağlık çalışanları için müjde verdiği yıpranma payı, iş bilmeyen bürokratlardan dolayı henüz yürürlüğe girmedi. Bir an önce Sağlık Bakanlığı çalışanlarını kapsayacak şekilde yürürlüğe girmelidir.

NOT: YAZILAN MADDELER BİR TALEP DEĞİL, İŞ BİLMEZ BÜROKRATLARIN VE HANTAL BÜROKRASİNİN BUGÜNE DEK UNUTMUŞ OLDUĞU SORUNLARDIR. BU MÜBAREK KURBAN BAYRAMINDA TOPLU SÖZLEŞME MASASINDAKILERİN İNSAFA GELMESİ DİLEĞİYLE KENDİLERİNE DE MUTLU BAYRAMLAR DİLERİM..


                    
                            Feleytun Fatih GÖNÇ                                          Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 13:52

Sevil
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER