Sağlık Çalışanlarına Yönelik Düzenlemeler Memnuniyet Verici

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Düzenlemeler Memnuniyet Verici

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Düzenlemeler Memnuniyet Verici

Genel Başkanımız Metin Memiş, riskli bir ortamda çalışan ve şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarına yönelik düzenlemelerle pozitif duyarlılık gösterilmesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Batman Şubemizin 4. Olağan Genel Kuruluna katılan Metin Memiş, burada yaptığı konuşmada TBMM’de kabul edilen ‘Sağlıkta Şiddet Yasası’ ve gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. Zahir Seven ve Maruf Yalçın’ın aday olduğu Genel Kurul'da Batman Şube Başkanlığına Maruf Yalçın seçildi.

Meclis Genel Kurulunda kabul edilen 'Sağlıkta Şiddet Yasası' ile daha önce gündeme getirdiğimiz bazı konulara ilişkin yapılan iyileştirmelerle sorunlara çözüm üretilmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Genel Başkanımız Memiş, sağlık çalışanına bile şiddet uygulayabilen bir insanın toplum içinde yer almasının başlı başına sorun olduğunu belirtti. Sağlık hizmeti veren kurumların çalışma ortamlarına göre şiddet riski son derece yüksek olduğunu vurgulayan Memiş, yapılan düzenlemelerle sağlık çalışanlarına bu şekilde pozitif bir duyarlılık gösterilmiş olmasının son derece önemli olduğunu söyledi. Artık şiddete uğrayan tüm sağlık çalışanlarımız için karakolda ifade verilmesi işleminin son bulduğunu aktaran Memiş, kolluk güçlerinin şiddete uğrayan sağlık çalışanlarının işyerinde ifadesine başvuracağını dile getirdi. Ayrıca yeni yasayla birlikte ‘Aile Sağlığı Elemanı’ tanımının ‘Aile Sağlığı Çalışanı’ olarak değişmesinin memnuniyet verici olduğunu da belirten Memiş, bu konudaki talebimizin karşılık bulmasının önemli olduğunu ifade ederek  “Aile hekimlerimizin izinleri konusunda yaşanan belirsizliğin giderilmesi açısından yapılan düzenlemeyi olumlu karşılıyoruz. Aile sağlığı çalışanlarımızın hakları ile ilgili mücadelemize aynı kararlılıkla devam edeceğiz” şeklinde konuştu. TBMM’den çıkan Sağlıkta Şiddet Yasasının takipçisi olmaya devam edeceğimizi söyleyen Memiş, “Bu konuda gerekli çalışmaların yapılması ve caydırıcı sonuçlar oluşması için teşkilatımızdan aldığımız güçle mücadelemiz sürecek” dedi.Genel Başkanımız Metin Memiş’in yanı sıra Batman Şubemizin Genel Kurul’’una Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak, Himmet Bayar, Mustafa Örnek, Abdülaziz Aslan, Adıyaman Şube Başkanımız Yasin Barutçu, Ağrı Şube Başkanımız Fevzi Mağal, Diyarbakır Şube Başkanımız Nurhak Ensarioğlu, Siirt Şube Başkanımız Vesim Eviz, Şanlıurfa Şube Başkanımız Abdülkadir Yabir, Kars Şube Başkanımız Hasan Yazıcı, Mersin Şube Başkanımız Şemsettin Karadoğan ve Muğla Şube Başkanımız Yusuf Dural katıldı.

               

Batman Şubemizin yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı Maruf Yalçın, Şube Başkan Vekili Salih Güzel, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Selahattin Kaçan, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Emrah Toy, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Altun, Mevzuattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sezai Birel, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Muharrem Tural.
YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşire saglık memuru
hemşire saglık memuru - 3 ay Önce

bu tür olaylar hiç eksik olmayacaktır çünkü hastaneler servisler o kadar yoğun ki ameliyatlar o kadar yoğun ki personel oradan oraya koşuşturuyor yetersiz personel olduğundan iş gücü çok olduğundan 5 kişinin yapacağı işi 2 kişi yapınca yoğun nöbetler yoğun mesailer yetersiz personel olunca ister istemez hatalar oluyor olacaktır.bunun üzerine tükenmiş personel kafası dağılmış personelden ne beklenir ki işinin karşılığı olmayan yetersiz maaşlar, sıfır döner sermayeler vb olunca motivasyon bitince olacak olan budur istenildiği kadar yeni hastaneler yapılsın önemli olan onu güzel yapan oranın çalışanlarıdır orda çalışan mutlu değilse bu hastayada yansır işe de yansır önemli olan çalışana sahip çıkmaktır. Çarşı ve Mahalle Bekçisi (ist) = 8/1 maaş + terör tazminatı = 4022 tl lisans (lise 50, önlisans 25 aşağısı) terör tazminatı ist (280-300tl) ulaşım kartı bedava. zabıta 4500 ,4800 tl, vaiz 5500 tl astsubay 6500 tl öğretmen 5300 tl polis 5000 tl yaklaşık 17 yıllık hemşire çalışanım her şey dahil 3760 tl alıyorum yeni başlayan bekçi arkadaşlar bile bizlerden daha fazla maaş alıyorlar .hastanede çalışan hemşirelerin ,sağlık memurlarının canı çıkıyor hasta altı temizliği hasta banyosu enfeksiyonu bulaşıcı hastalığı tedavileri vb vb 20 yıldır sağlık çalışanlarına hiç bir iyileştirme yapılmadı bütün mennuniyet sağlık alanında olmasına rağmen devlete trilyonlar kazandırmalarına rağmen ne hafta sonu ne bayram tatili ne resmi tatiller ne yaz tatili ne kış tatili 24 saat görev yapan bizleri devletimiz ne zaman görecek imkanımız olsa bir dk bile bu mesleği yapmayız o zaman bu hastalar ne olur herşeyin başı sağlıktır bizler tedavi eden şifa dağıtan elleriz hasta ile hasta yakını ile birebir ilgilenen kişileriz. hiçbir zaman hiç bu kadar yok sayılmamış hiç yerine koyulmamıştık hiçbir değerimiz kalmamıştır itibarımız sıfır olmuştur.diğer kurumlara geç mis gibi masa başında tertemiz çalışmak var yakında ne bir hemşire nede sağlık memurlarını bulamıyacaklar böyle giderse küsmüs bir sağlık çalışanı verimli olamaz hastane çalışanlarına bir an önce zam yapılmalıdır sıfır olan döner sermayeleri tekrar düzenlenmelidir.bu şekilde hastanelerden sağlık müdürlüklerine halk sağlıklarına toplum sağlıklarına kısaca masa başı yerlere kaçışın önüne geçilmelidir personel bu şekilde hastanelerde çalıştırılmaya teşvik edilmelidir Bir an önce bir düzenleme yapılmalı maaşlara seyyanen zam ,döner sermaye yönetmenliği değiştirilmeli,ek göstergeler 3600 çıkarılmalı ,yıpranma payı verilmellidir. bu maaşlar kabul edilemez olacak iş değildir sağlık çalışanları bir gün greve giderse iş bırakırsa kimse ne oluyor demesin çünkü sağlık çalışanları ister özel hastanede olsun isterse devlet hastanelerinde tükenmiş bir durumdadır.

hemşire saglık memuru
hemşire saglık memuru - 3 ay Önce

16 yıldır yetkili sendikasınız hükümetin borazanı sınız sağlık çalışanları için bu süreçte ne yaptınız söyleyelim koca bir hiç.. Yaptıklarınız 1.döner sermaye ler 0 sıfırlandı sesiniz çıkmadı çıkmıyor hesap sormadınız 2.icap nöbetleri bitti..3.fazla mesai ücretleri 0 sıfırlandı izne çevrildi 4.kamuda en düşük maaşı alır olduk sayenizde 5.yıpranma payı koca bir hiç askerleri polis leri geç gardiyanlar kadar olamadık yılda 40 gün utanın. 6.sabit ödemeleri emekliliğe yansıtamadınız doktorlar aldılarve zamlı olarak cevap verin. 7.ek göstergeleri 3600 çıkartamadınız astsubaylar gibi korkarım ki maaşlarda gidecek sizler olduğu müddetçe.hadi oradan yürüyün gidin işinize kimi kandırıyorsunuz bu zamana kadar elle tutulur ne yaptınız

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 3 ay Önce

Başkan döner sermaye alamıyoruz malatya eğitim araştırma hastanesi acilinde çalışıyoeum 200 performans aldım ortalama 2200 hastanın başvurduğu hastane zaten vergi diliminde eridik yüzde kırk eflasyon bide dönerde mağduruz sizler bunları ya bilmiyorsunuz yada görmemezlikten geliyorsunuz vatan millet sakarya diyorsunuz bi memurun vatanı hanesidir milliyetçilik haneden başlar artık bizleri bi görün eylemse eylem zsten oy falan yok yakında böyle giderse ianan üyede bulamayacaksınız suda havan dövmeyi bırakın yüzünüzü çalışanlara bi dönün haklarını savunun artuk bıcak kemiğe dayanmadı battı artık.

SIRADAKİ HABER