Performansa Dayalı Ek Ödeme Sistemi Masaya Yatırıldı

Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) tarafından düzenlenen Hastanelerde Performansa Dayalı Ek Ödeme Modeli Çalıştayı Memur-Sen Genel Merkezi Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Performansa Dayalı Ek Ödeme Sistemi Masaya Yatırıldı

Çalıştayda konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, döner sermaye adaletsizliğinin en önemli sorunların başında geldiğinin altını çizerek, “Çürümüş bir döner sermaye sistemi ne yazık ki sağlık çalışanlarının emeğine ve alın terine karşılık veremiyor.  Geldiğimiz bu noktada döner sermayeye büyük katkısı olan sağlık çalışanları bu adaletsiz sistemden hiçbir şekilde payını alamamaktadır. Çok büyük haksızlık, hukuksuzluk ve hak kaybı hatta hak gaspının yanında çalışanların moral ve motivasyon düşüklüğü iş ve sosyal hayatına da yansıyor.” dedi.“YAŞANILAN SORUNUN SON BULMASINI İSTİYORUZ”

Ek ödeme sorununu her platformda dile getirdiklerini kaydeden Durmuş, özellikle çalıştayında bu bağlamda önemli olduğunu dile getrdi.  “Bu çalıştay ile sağlık çalışanlarının en çok mağduriyet yaşadığı sorun olan döner sermaye adaletsizliğini masaya yatırıyoruz.” diyen Durmuş sözlerine şöyle devam etti: “Burada bu sorunu yaşayan arkadaşlarımız mağduriyetlerini dile getirerek çözüm önerileri sundu.  Ek ödeme sistemine yeni bir model önerisi getirilerek yaşanılan sorunun son bulmasını istiyoruz. Bunun için sahada çalışan ve sorunla karşı karşıya gelen insanlarla yeni bir model önerisi getiriyoruz. Burada konuşulan bütün konular dikkate alınarak bir çözüm yolu ortaya koyacağız. Çünkü biz istişare ile sorunların üstesinden gelineceğine canı gönülden inanıyoruz.”

Çalıştaya Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan, SASAM Koordinatörü Mehmet Karataş, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Uzmanı Zeki Korkutata, Kamu İhale Kurulu (KİK) Üyesi Mehmet Atasever, Meslek Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Mevlüt Karataş, GATA Bakım Hizmetleri Müdürü Birgül Armutçu, Sağlık Bakanlığı Performans Daire Başkanlığı uzmanları Dr. Mustafa Ağca, Songül Banliatakur, Sağlık Bakanlığı Yardım Hizmetleri Genel Müdürlüğü Uzmanı Tayfun Arık, Ankara 2 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Ali Karaboğan ve sağlık çalışanları katıldı.

Sevil
YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşire
hemşire - 2 yıl Önce

Semih bey bakın memur sen genel başkanı yani senin genel başkanın yani memur sene ait tüm sendikaların başkanı ali yalçın bey öğretmenlerden başka kimseyi düşünmüyor bir gün olsun saglık çalışanlarına yapılan şiddeti lanetlemedi konuşmadı konu bile etmedi varsa yoksa öğretmenler öğretmen meslek kanunu öğretmene zam vb vb öğretmenin biri yılda bir kere dayak yiyor olan bir olay üzerine ortalığı ayağa kaldırıyor biz sağlık çalışanları her gün ,her hafta, her ay dayak yiyoruz bırakın dayak yemeği ölen öldürülen arkadaşlarımız var Dr Arslan ama sizlerden böyle bir ses bir tepki yok genel başkanımız dan da bir tepki yok sözde bu bütün memur senin başkanı degilmi bu ayrımı ali yalçin beye hatırlatın olur mu sağlık camiasi olarak Türkiye'de en çok sayıya ve üyeye sahibiz.artık bu ayrımı yaparsa saglık çalışanları olarak tepkimizi gösteririz ozaman ortada memur senin yetkisi filan kalmaz bu basıl bir başkanlıktır

Hemsire
Hemsire - 2 yıl Önce

Sağlık sen yüzünden çalışanlar bu duruma düştü.hakkimi size helal etmiyorum.bizi satan saglik sen olmuştur

çözüm
çözüm - 2 yıl Önce

çözüm çok basit. doktordan alıp sağlık memuruna , tıb. sek. anstezi tek. vermek . ücreti. aile hekimi(pratsyen) 15 bin tl alıyor, İlçe Sağlıktaki sağlık memuru. tıbbi sek. 4500, bu nasıl adalet...

SIRADAKİ HABER