Nöbet ücretlerini yüzde 50 artırımlı almasına Bölge idare Mahkemesinden onama

Riskli Birime Kısmi Süreli Hizmet Verenlerin bu sürelerde nöbet ücretlerini yüzde 50 artırımlı almasına Bölge idare Mahkemesinden onama geldi.

Nöbet ücretlerini yüzde 50 artırımlı almasına Bölge idare Mahkemesinden onama
Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesinde laboratuvar biriminde görevli laboratuvar teknisyeni üyemizin acil laboratuvar nöbetine ilişkin ücretlerinin riskli birimlerdeki gibi yüzde 50 artırımlı ödenmesi için yaptığı başvurunun reddedilmesi üzerine Türk Sağlık-Sen tarafından dava açıldı.


Davayı görüşen Balıkesir İdare Mahkemesi verdiği kararında bu birimlerin risk ve hizmet şartlarını kısmi süreli paylaşan çalışanlara da hakkaniyet gereği olarak çalıştıkları süreyle kısıtlı kalmak kaydıyla nöbet ücretlerinin yüzde 50 artırımlı ödenmesi gerektiğine hükmetmişti. 
Söz konusu karar üzerine Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu bir üst mahkeme olan Bursa Bölge İdare Mahkemesinde itiraz etmişti. Kurumun kazandığımız davaya itirazı görüşen Bölge İdare Mahkemesi verdiği kararda Balıkesir İdare Mahkemesinin verdiği kararın usule ve hukuka uygun olup bozulmasını gerektirecek bir nedene bulunmadığına hükmederek onadı. 

radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER