KONCUK: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇÖZÜM BEKLİYOR

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bir mesaj yayınladı.

KONCUK: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇÖZÜM BEKLİYOR
 
Mesajında sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Genel Başkan Koncuk, yetkililerden son dönemde giderek tırmanan şiddetin bir an önce sonlandırılması için gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.
 
Sağlık çalışanlarının yaşadığı ekonomik sorunların da kabul edilemez boyutlara eriştiğine vurgu yapan Koncuk, döner sermaye ödemeleri, nöbet ücretleri, maaşlar konusunda mutlak surette düzenleme yapılması gerektiğini ifade etti.
 
Genel Başkan İsmail Koncuk açıklamasında;
 
“İnsan sağlığının vazgeçilmez bekçileri ve neferleri olarak görev yapan  sağlık çalışanları bugün yine türlü sıkıntılar içerisinde 14 Mart Tıp Bayramını kutlamaktadır. “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyen Mustafa Kemal Atatürk, bu sözüyle sağlık çalışanlarına verdiği değeri ortaya koyarken ne yazık ki bugün, istastiki verilere bakıldığında Türkiye’de sağlık çalışanlarının çalışma şartları ve imkanları bu alanda görev yapan 500 bin sağlık çalışanının Tıp Bayramını bir bayram olarak kutlamasına müsaade etmemektedir.
 


Mobbing, fazla iş yükü, yoğun mesai ve sonu gelmeyen nöbetlerin yanında son dönemde hızlı bir artış gösteren ve sonu ölümlere kadar giden şiddet olayları sağlık çalışanlarını ciddi şekilde tehdit etmektedir. Sosyal medyada, yazılı ve görsel basında şiddet olayları yer buldukça, sağlık çalışanları da  artık kendi yaşamları ve sağlıklarından endişe eder duruma gelmiştir.
 
Hamile sağlık çalışanını darp eden, ellerinde bıçaklarla acil servislerde dehşet saçan, ambulanslara ateş atan ve gözlerini kırpmadan sağlık çalışanlarımızın canlarına kast edenlerin görüntülerini üzülerek izliyoruz.  Şiddet olayları bu denli artarken yetkililer yaşananlara hala kayıtsız kalmakta ve sağlık çalışanlarını tehdit eden  olayların önüne geçilememektedir.
 
Canları pahasına bizlere hizmet veren bu yürekli ve cefakar insanların en büyük sorunu olan bu saldırıların derhal önüne geçilmeli ve sağlık çalışanlarına saldıran kendini bilmezler en ağır yaptırımlarla cezalandırılmalıdır.
 
Daha fazla zaman kaybedilmeden sağlık çalışanlarının yaşadığı bu sıkıntıların yetkililer tarafından bir an önce çözüme kavuşturularak, bir sonraki 14 Mart Tıp Bayramını daha mutlu ve sorunlardan arınmış bir şekilde kutlamayı umut ediyor, tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp bayramını içtenlikle kutluyorum.”
 
             İsmail KONCUK
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı

radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER