Genel Başkanımız Memiş, Bakan Koca’yı Ziyaret Etti

Genel Başkanımız Metin Memiş, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile birlikte, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret etti. Genel Başkanımız Memiş ziyarette, sağlık çalışanlarının sorun ve taleplerini Bakan Koca’ya iletti.

Genel Başkanımız Memiş, Bakan Koca’yı Ziyaret Etti

Lisans tamamlamanın sağlık çalışanları için önemli bir kazanım olduğunu ve bunun Sağlık-Sen’in talebi sonrası hayata geçtiğini belirten Memiş, 2014 sonrası mezun olanların da bu haktan faydalandırılması gerektiğini ifade etti. Döner sermaye sisteminin miadını doldurduğunu ve sağlık çalışanlarını mağdur ettiğini belirten Memiş, “Adaletli bir döner sermaye sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlık çalışanlarımız sabit ek ödemenin üstünde döner sermaye alamamaktadır. Dağıtılabilir döner sermaye oranı artırılmalı ve sağlık çalışanlarının mağduriyeti giderilmelidir” şeklinde konuştu.

Yıpranma payının bütün sağlık çalışanlarını kapsaması ve geriye dönük olarak yeniden düzenlenerek eksikliklerin giderilmesi gerektiğini belirten Genel Başkanımız Metin Memiş, sözleşmeli sağlık çalışanlarının hepsinin kadroya alınması gerektiğini ifade etti. Bu taleph gerçekleşene kadar sözleşmeli sağlık çalışanlarına, kadroya geçebilmeleri için getirilen 4+2 çalışma süresinin, öğretmenlere getirilecek olduğu gibi 3+1 olarak düzenlenmesinin mağduriyetleri azaltacağını vurgulayan Memiş, “Birçok sağlık çalışanımız bu sebeple mağduriyetler yaşamaktadır. Bunların başında aile bütünlüğü gelmektedir. Bu mağduriyetler giderilerek, çalışanların kendi sorunlarıyla uğraşmak yerine işlerine konsantre olmaları ve hizmet kalitesinin artırılması sağlanmalıdır” dedi.Müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen 3600 Ek göstergenin bazı unvanları kapsamadığını, bunun da çalışma barışını bozacağını belirten Memiş, lisans mezunu bütün sağlık çalışanlarına 3600 Ek Gösterge verilmesi talebimizi de Bakan Koca’ya iletti. 

Genel Başkanımız Metin Memiş ayrıca, sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesine yönelik tutuklu yargılama düzenlemesi getiren yasa teklifi için Bakan Koca’ya teşekkür etti.

Ziyaretteden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Dr. Fahrettin Koca sağlık çalışanlarını önemsediğini ve çalışanların özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda gereken adımların atılacağını söyledi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
saglıkçılar
saglıkçılar - 2 yıl Önce

yıllardır hep aynı tablo ancak değişen hiçbirsey yok maalesef

saglıkçılar
saglıkçılar - 2 yıl Önce

hemşireler,sağlık memurları hasta ile hasta yakını ile birebir ilgileneceğiz ne hafta sonu,ne gece,ne yaz tatili ,ne bayram tatili vb 24 saat esasına göre çalışacağız hastanın banyosu,alt temizliği,enfeksiyonuyla,bulaşıcı hastalıklarıyla ,gece gündüz tedavisiyle uğraş savaşta doğal afetlerde vb olaylarda görev yap diğer kurumlarda masa başı mis gibi 8,5 mesai yapanlardan daha düşük maaş al bir üstüne dayak ye olacak iş midir.
Bu meslek yapılmaz Allah için imkanım olsa 1 dk durmam bu işi bırakır masa başına geçerim.ailesi olarak hastasına bakmayanlara servislerde 2,3 ay yatan hastaların anası, abisi, bacısı oluyoruz ama maalesef ne hükümetçe ne bakanlıkça ne vatanşın gözünde hiç sin.herşeyin başı sağlıktır herkes eğitimini kendi alabilir ,kendi güvenliğini sağlayabilir ancak sağlığını tedavisini yapamaz en ufuk bir enjeksiyon dozunu bile ayarlayamaz insanlar .bilmeden birsey yapılınca ya sakat kaalır ya da ölür bu kadar önemlidir hemşirelik, sağlık memurluğu .artık yeter diyoruz sağlıkçılar bir gün greve giderlerse hiçkimse ne oluyor demesin.servisler de hastalar öylece kalır,ameliyatlar durur,tedaviler yarım kalır kısacası ortalık toz duman olur

saglıkçılar
saglıkçılar - 2 yıl Önce

hemşireler,sağlık memurları hasta ile hasta yakını ile birebir ilgileneceğiz ne hafta sonu,ne gece,ne yaz tatili ,ne bayram tatili vb 24 saat esasına göre çalışacağız hastanın banyosu,alt temizliği,enfeksiyonuyla,bulaşıcı hastalıklarıyla ,gece gündüz tedavisiyle uğraş savaşta doğal afetlerde vb olaylarda görev yap diğer kurumlarda masa başı mis gibi 8,5 mesai yapanlardan daha düşük maaş al bir üstüne dayak ye olacak iş midir. Bu meslek yapılmaz Allah için imkanım olsa 1 dk durmam bu işi bırakır masa başına geçerim.ailesi olarak hastasına bakmayanlara servislerde 2,3 ay yatan hastaların anası, abisi, bacısı oluyoruz ama maalesef ne hükümetçe ne bakanlıkça ne vatanşın gözünde hiç sin.herşeyin başı sağlıktır herkes eğitimini kendi alabilir ,kendi güvenliğini sağlayabilir ancak sağlığını tedavisini yapamaz en ufuk bir enjeksiyon dozunu bile ayarlayamaz insanlar .bilmeden birsey yapılınca ya sakat kaalır ya da ölür bu kadar önemlidir hemşirelik, sağlık memurluğu .artık yeter diyoruz sağlıkçılar bir gün greve giderlerse hiçkimse ne oluyor demesin.servisler de hastalar öylece kalır,ameliyatlar durur,tedaviler yarım kalır kısacası ortalık toz duman olur

bir vaiz 5000 tlbir öğratmen 5000 tl,bir polis 5000 tl bir zabıta bir itfaie eri 4500 tl bir astsubay 6500 tl al vb bizler ise son 16 yıldır ve öncesi dahil bir iyileştirme yapılmadan 3700 tl çalış olacak iş midir.sağlık çalışanları bu yapılanlara karşı bir gün iş bırakırsa bir gün greve giderlerse kimse ne oluyor nemesin madem herşey doktorlar için yapılıyorsa işleride onlar yapsın.devlet eğitim güvenlik ve sağlıktan oluşur temel direkleridir sağlık hariç tüm kurumlara iyileştirme yapıldı.askerlere,polislere öğretmenler öğretim elemanlarına ,imamlara,doktorlara ekmeklilik maaşalrı yükseldi vb vb yaptığımız işin karşılığı bu kadar düşük maaş olmamalıdır .Saglik çalışanları diğer emsalleri ne göre aşırı hak kaybına uğradı..ne yıpranmamız işe yarar yılda 40 gün,ne maaşlarımız yeterli,ne ek göstergelerimiz astsubaylar gibi 3600,nice sorunlar içinde sağlıkçılar tükenmiş durumdalar,diğer emsallere zam yapıldıysa bizce saglik çalışanlarına zaman geçirilmeden seyyanen zam yapılmalı ek ödeme yonetmeligi degismelı çok perişan edildi. özellikle yetkili saglık senin sessizlii tepi vermeyişi bizleri bu duruma düşürdü elimizde ne varsa gittti icap nöbetleri yıpranma payı ek göstergeler,döner sermayelerin 0 sıfır oluşu neden karşı çıkıp bu olanları dur demiyor diyemiyor. daha yakın zamanda askerlere uzmançavuştan en üst rütbeliye kadar 400 tl ile 900 tl arası zam yapıldı yeni hastanelerin yapılması her ne kadar çok güzel işler ise içinde ki sağlık çalışanları mutlu değilse çalışan memnuniyeti sıfır ise, yeterince doyuma ulaşılmamışsa yeni binaların hiçbir hükmü yoktur hastaların memnun olması için hastanedeki hasta ile hasta yakını birebir ilgilenen tedavilerini yapan hemşirelerin sağlık memurlarının maaşlarında özlük haklarında iyileştirilmeler yapılmadıkça halk memnun olmaz ,ortaki iş ortamı verimli olmaz ,kısacası bu yapılan yenilikler topluma hastaya yansımaz sağlık çalışanları mutsuz ise yeni binalar hiçbirsey ifade etmez.yenilikleri güzellikleri gösteren binalar değil çalışanlardır. 20 yıldır sağlıkçılara hiç birsey yapılmadı her kuruma iyileştirme yapılırken bizler hep geriye gittik elimizde ne varsa gittti icap nöbetlri,nöbet paraları,döner sermayeler.,sizler öncelikle maaşlarımızı yükseltin zam yapın,döner sermaye yönetmenliği değiştirilsin 30 tl döner sermaye alır olduk,sabit ödemeler emekliliğe yansıtılsın,yıpranma payı senede 40 gün değil 90 gün olacak şekilde askerler gibi yapılsın,ek göstergeler 3600 çıkartılsın tıpkı astsubaylar gibi.GREVSE GREV ARTIK YETERRRRRR..

inadık
inadık - 2 yıl Önce

yıllardır aynı filmi izletiyorlar bizlere, hasta memnuniyeti % 80 iken çalışan memnuniyeti %0(doktor hariç)
bu nasıl adalet böyle

SIRADAKİ HABER