Durmuş: Yoğun İş Yükü Sağlık Çalışanlarının Aile Saadetini Bozuyor

Genel Başkanımız Semih Durmuş, istihdam yetersizliği nedeniyle sağlık çalışanlarının yoğun iş yüküne maruz kaldığını ve bu durumun çalışanların aile saadetini bozduğunu belirtti.

Durmuş: Yoğun İş Yükü Sağlık Çalışanlarının Aile Saadetini Bozuyor

Manisa Şubemizin düzenlediği İl Divan Toplantısı Genel Başkanımız Semih Durmuş’un katılımıyla gerçekleşti.

İŞ YÜKÜNÜN HAFİFLETİLMESİ İÇİN YENİ İSTİHDAMLARIN YAPILMASI KAÇINILMAZ

Programda konuşan Genel Başkanımız Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının istihdam yetersizliği nedeniyle aile yapısının bozulduğunu ifade etti. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre ülkemizde 400 bin ebe ve hemşireye ihtiyaç olduğunu hatırlatan Durmuş, şu an 150 bin ebe ve hemşirenin 400 bin hemşirenin yapması gereken işi yüklendiğini söyledi.  Sağlık hizmetlerine başvurunun 2’den 8’e çıktığını dile getiren Durmuş, bir sağlık çalışanının eskiye oranla yükünün de 4 kat arttığını ve Türkiye’deki sağlıkçıların Avrupa’da meslektaşlarından 5 kat daha fazla çalıştığını ifade etti. Bu durumun insani, vicdani ve sürdürülebilir olmadığını söyleyen Durmuş, çalışanın kaderine terk edilmemesi gerektiğini ve bu gidişe son verilmesi gerektiğini kaydetti. Ayrıca sağlık çalışanlarının istihdam sorunu nedeniyle bir ay içerisinde 10’a yakın nöbet tuttuğunu aktaran Durmuş, bu durumun çalışanların aile birliğini ve aile saadetinin bozulmasına neden olduğunu söyledi. Yoğun iş yükünün hafifletilmesi için yeni istihdamların yapılmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Durmuş, özellikle şehir hastanelerinde daha büyük alanlarda aynı sayılarla hizmet vermenin zorluğuna da dikkat çekti.

KENDİNİ TEKRARLAMAYAN VE DEVAMLI ÜRETEN BİR YAPIYA DA OLACAĞIZ

Tüm kararlarımızı istişare yöntemiyle ve ortak akılla alacağımızı ifade eden Durmuş, artık ‘birlikte karar verdik, birlikte uyguladık ve birlikte sonuçlandırdık’ anlayışını işleteceğimizi dile getirdi. Kişi odaklı kararlardan çok zarar gördüğümüzü belirten Durmuş, işin ehline danışarak,  sendikal duruşa içerik katarak, düşünülmüş, planlanmış faaliyetleri hayata geçireceğimizi söyledi. Ezberleri bozan sendikal mücadelemizle talep arayışında aktif ve kararlı olacağımızı aktaran Durmuş, kendini tekrarlamayan ve devamlı üreten bir yapıya da olacağımızı kaydetti.

DURAL: TEK YUMRUK HALİNDE BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ


Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Dural da konuşmasında teşkilatımızın birlik ve berberliğine vurgu yaptı. Sağlık-Sen’in teşkilatından, üyelerinden ve sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarından aldığı güç ile yoluna devam ettiğini söyleyen Dural, “Sorunlarımız ve taleplerimiz için tek yumruk halinde birlikte hareket edersek çözüm noktasında önemli adımlar atabiliriz” dedi. Döner sermaye başta olmak üzere sağlık çalışanlarının birçok sorunu olduğunu belirten Dural, sendikamızın bu sorunların çözümü için büyük gayret gösterdiğini de sözlerine ekledi. 

IRGATOĞLU: SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HER TÜRLÜ ZORLUĞA RAĞMEN BÜYÜK BİR ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYOR

Programda konuşan Manisa Şube Başkanımız Mustafa Irgatoğlu ise Manisa’da sağlık çalışanlarının her türlü zorluğa rağmen büyük bir özveri ile çalışmaya devam ettiğini söyledi. Çalışanların her zaman daha fazlasını hak ettiklerini belirten Irgatoğlu, “Sağlık-Sen olarak çalışanlarımızın yanında ve üzerimize düşen sorumluluğun farkında olarak mücadelemiz devam edecektir” dedi.

Genel Başkanımızın Semih Durmuş’un yanı sıra programa Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Dural, İzmir 1 No’lu Şube Başkanımız Özgür Yıldırım ve Siirt Şube Başkanımız Vesim Eviz katıldı.Genel Başkanımız Semih Durmuş ve beraberindeki heyet Manisa Şehir Hastanesi Kütüphanesinin açılışını gerçekleştirirken program öncesi de bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Semih Durmuş ve beraberindeki heyet ilk olarak İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici’yi ziyaret ederek, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık-Sen İşyeri Temsilciliği’nin açılışını gerçekleştirdi.

Durmuş, daha sonra Merkez Efendi Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Fatih Zeren’i ziyaret ederek sağlık çalışanları ile bir araya geldi.

Manisa Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Serkan Saka’yı ziyaret eden Durmuş, Manisa Şehir Hastanesi İşyeri Temsilciğinin açılışını gerçekleştirdi.

Durmuş, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Cengiz Cengizis’i de ziyaret etti.

Daha sonra Semih Durmuş, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Yeniden Şehzadeler Belediye Başkanı seçilen Ömer Faruk Çelik’e de ziyarette bulunan Durmuş, hayırlı olsun diyerek başarılar diledi.

Son olarak Genel Başkanımız Durmuş, Yunus Emre Belediye Başkanı olarak yeniden seçilen Dr. Mehmet Çerçi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Sevil
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 3 yıl Önce

doktor dışı personelin maaşları artmalı, dönerler sigortaya yansımalı. yeter artık topu sahada oynatıldığı.
sağlıkçıların yaşam şartları artmalı. hasta memnuniyeti %90 çalışan memnuniyeti %0

hemşire
hemşire - 3 yıl Önce

yeter ya nedir bu sağlık personelinin çektiği doktorun hemşirenin sağlık memurunun gün olmuyor ki herhangi biri darp edilmesin ayıptır günahtır bu insanlar elleri öpülecek kişiler şifa dağıtan ellere bu yapılmaz .ki.bu insanlar bir greve gitse iş bıraksa ne olur halimiz hastalarımız hali ne olur bir düşünün yahu
babamın üzun süren tedavisinde emeği geçen başta sağlık memurlarının hemşirelerinin ve doktorunun ellerinden öperim.bizlerin yapamadığı işleri yapıyorlar bu meslek ücretle değil gönülle olur ancak altını temizlemek,banyosunu yaptırmak sondasinı takmak tedavilerini yapmak enfeksiyonuyla uğraşmak gerçekten de zor iş neler yapmadılar ki sağolsunlar demeyin ki işleri bu mecbur yapacaklar iş öyle değil arkadaşlar bu yapılanlar parayla ölçülmez.şükür babam sağlığına kavuştu hepsiylede görüşüyoruz ailece .

SAĞLIK DEMEK DOKTOR,HEMŞİRE,SAĞLIK MEMURU DEMEKTİR HİÇ BİR SAĞLIK KURULUŞU BUNLARSIZ OLMAZ OLAMAZ HASTA İLE BİREBİR İLGİLENEN HASTAYI GÖREN TEDAVİ EDEN ELLER DİĞER PERSONELLERDEN AYRI TUTULUP MAŞINA VE DÖNER SERMAYESİNE ZAM YAPILMALIDIR.
DİĞER TÜM BİRİMLER LABORANTLAR,RÖNTGEN BİRİMLERİ ŞİRKETE VERİLMELİDİR. KİMSE HASTALANINCA LABORANT YOK MU DEMEZ RÖNTGENCİ YOK MU DEMEZ ANEZTEZİ TEK VB VB YOK MU DEMEZ DOKTOR YOK MU HEMŞİRE SAĞLIKÇI YOK MU DİYE BAĞIRIR DİĞERLERİNİN ENJEKSİYON YAPMAYA BİLE YETKİLERİ YOKKEN.

ARTIK ÇALIŞANLAR ARASINDA DA BİR FARK OLMALI HASTA ODAKLI ÇALIŞAN HEMŞİRELER DOKTORLAR ,SAĞLIK MEMURLARI SAĞLIĞIN TEMEL TAŞLARIDIR VE BUNA GÖRE ÜCRETLENDİRİLMELİDİRLER BİR HEMŞİRENİN BİR SAĞLIK MEMURUNUN İŞ YÜKÜ ÇALIŞMASI DİĞER SAGLIK PERSONELLERİNDEN FAZLADIR KARDEŞİM BİZLER HASTANIN ALTINI TEMİZLER,BANYOSUNU YAPTIRIR,ENFEKSİYONUYLA UĞRAŞIR,BULAŞICI HASTALIĞIYLA UĞRAŞIR TEDAVİSİNİ YAPAR HASTA İLE BİREBİR İLGİLENİRİZ ELBETTE SİZLERDEN BİR FARKIMIZ OLACAKTIR

.BÜTÜN SAHA GÖREVLERİNDE DOĞAL AFETLERDE DEPREMDE,SELDE BULAŞICI HASTALIKLARDA MİTİNGLERDE VB VB YERLERDE HEP BİZLER GÖREV ALIRIZ HANGİ BİRİNİZ VARDIR BU İŞLERDE HASTANEDE ÇALIŞMAYI CAZİP HALE GETİRİLİP HASTA İLE UĞRAŞAN SAGLIK ÇALIŞANI İLE BİR MÜDÜRLÜKTE MASA BAŞLARINDA OTURUP ÇALIŞAN BİR OLMAMALIDIR YÜKSEK ÜCRET İSTEYEN DÖNER SERMAYE İSTEYEN ÇALIŞMAYI İSTEYEN HASTANEDE ÇALIŞMAYI İSTEYEN VARSA AYRI OLMALI, YOK BEN RAHAT İŞ OLSUN, AZ RİSKSİZ İŞ OLSUN,NÖBET İSTEMEYEN 8,5 MESAYİ İSTEYEN DÖNER SERMAYE İSTEMEYEN VARSA MÜDÜRLÜKLERE MASA BAŞINDA OLMALI KISACA HASTANEDE ÇALIŞMAYI TEŞVİK EDİP HASTANEDEN KAÇMANIN ÖNÜNE GEÇİLMELİDİR YOKSA İLERİDE HASTANELERDE ÇALIŞACAK PERSONEL BULUNAMAZ DÖNER SERMAYE YÖNETMENLİĞİ BUNA GÖRE DÜZENLENMELİDİR

,sizlerden fazla bir şey istemiyoruz şu maaşlarımız düzeltin yeter kamuda en düşük maaşı hemşiresi saglık memuru alıyor ayıptır günahtır bir polis 5800tl 6500 tl arasında bir astsubay 7500tl ile 8000tl arasında bir öğretmen 5000tl ile 6000tl arasında bir vaiz 5500 6000tl bir zabıta eri bir itfaie eri 5100 tl 5300 tlyeni işe başlamış bir bekçi 4300 tl alırken biz sağlıkçılar 10 yıllık çalışan her sey dahil 4100 tl alıyoruz. gidin maliyeden isteyin görün bodroları bakın adamlar terör tazminatı ,görev tazmitanı ek ders gezici parası diye ek gelir ek ödemeleri var. bizlerinde yıllardır ödenmeyen döner sermayeleri var alamadığımız.emsal dediğimiz memurlar bizlerin maaşını ikiye katladılar .

TÜTÜNE OBEZİTEYE VERİLEN ÖNEM KADAR BİRAZ DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÖNEM VERİLSE SAHİP ÇIKILSA OLMAZ Mı

Bizler sağlık çalışanları hemşire ve sağlık memurları olarak 17 yıldır varlıkta da yoklukta da hükümetimizin ak partinin yanında yer aldık. İstikrar için, beka için ödememiz ve üstümüze düşen yapılması gereken tüm görevleri ve fedakarlıkları yaptık bedelleri ödedik

BİZLER KAMUDA EN DÜŞÜK MAAŞI ALIYORUZ.EN ÇOK MEMNUNİYET SAĞLIKTAKİ BAŞARIDA EN ÇOK OY BU BAŞARIDAN KAYNAKLIDIR BUNDA EN BÜYÜK PAY İSE HEMŞİREnin SAĞLIK MEMURUNundur. HASTA İLE HALK İLE İÇ İÇE BİREBİR İLGİLENEN KİŞİLERDİR. İSTEDİĞİNİZ KADAR YENİ BİNALAR HASTANELER YAPIN ORDA Kİ İŞİ İŞLEYİŞİ YAPAN ÇALIŞANLARDIR. BİZLER NE HAFTA SONU NE GECE NE GÜNDÜZ NE BAYRAM NE RESMİ TATİL,NE DEPREM NE DOĞAL AFET NE VB VB HER ZAMAN GÖREVDEYİZ DİĞERLERİ GİBİ MASA BAŞINDA MİS GİBİ ODALARDA ÇALIŞMIYORUZ HASTA ALTINI TEMİZLE BANYOSU ENFEKSİYONU BULAŞICI HASTALIĞI TEDAVİSİ HASTA YAKINIYLA UĞRAŞ

hemşire
hemşire - 3 yıl Önce

yeter ya nedir bu sağlık personelinin çektiği doktorun hemşirenin sağlık memurunun gün olmuyor ki herhangi biri darp edilmesin ayıptır günahtır bu insanlar elleri öpülecek kişiler şifa dağıtan ellere bu yapılmaz .ki.bu insanlar bir greve gitse iş bıraksa ne olur halimiz hastalarımız hali ne olur bir düşünün yahu
babamın üzun süren tedavisinde emeği geçen başta sağlık memurlarının hemşirelerinin ve doktorunun ellerinden öperim.bizlerin yapamadığı işleri yapıyorlar bu meslek ücretle değil gönülle olur ancak altını temizlemek,banyosunu yaptırmak sondasinı takmak tedavilerini yapmak enfeksiyonuyla uğraşmak gerçekten de zor iş neler yapmadılar ki sağolsunlar demeyin ki işleri bu mecbur yapacaklar iş öyle değil arkadaşlar bu yapılanlar parayla ölçülmez.şükür babam sağlığına kavuştu hepsiylede görüşüyoruz ailece .

SAĞLIK DEMEK DOKTOR,HEMŞİRE,SAĞLIK MEMURU DEMEKTİR HİÇ BİR SAĞLIK KURULUŞU BUNLARSIZ OLMAZ OLAMAZ HASTA İLE BİREBİR İLGİLENEN HASTAYI GÖREN TEDAVİ EDEN ELLER DİĞER PERSONELLERDEN AYRI TUTULUP MAŞINA VE DÖNER SERMAYESİNE ZAM YAPILMALIDIR.
DİĞER TÜM BİRİMLER LABORANTLAR,RÖNTGEN BİRİMLERİ ŞİRKETE VERİLMELİDİR. KİMSE HASTALANINCA LABORANT YOK MU DEMEZ RÖNTGENCİ YOK MU DEMEZ ANEZTEZİ TEK VB VB YOK MU DEMEZ DOKTOR YOK MU HEMŞİRE SAĞLIKÇI YOK MU DİYE BAĞIRIR DİĞERLERİNİN ENJEKSİYON YAPMAYA BİLE YETKİLERİ YOKKEN.

ARTIK ÇALIŞANLAR ARASINDA DA BİR FARK OLMALI HASTA ODAKLI ÇALIŞAN HEMŞİRELER DOKTORLAR ,SAĞLIK MEMURLARI SAĞLIĞIN TEMEL TAŞLARIDIR VE BUNA GÖRE ÜCRETLENDİRİLMELİDİRLER BİR HEMŞİRENİN BİR SAĞLIK MEMURUNUN İŞ YÜKÜ ÇALIŞMASI DİĞER SAGLIK PERSONELLERİNDEN FAZLADIR KARDEŞİM BİZLER HASTANIN ALTINI TEMİZLER,BANYOSUNU YAPTIRIR,ENFEKSİYONUYLA UĞRAŞIR,BULAŞICI HASTALIĞIYLA UĞRAŞIR TEDAVİSİNİ YAPAR HASTA İLE BİREBİR İLGİLENİRİZ ELBETTE SİZLERDEN BİR FARKIMIZ OLACAKTIR

.BÜTÜN SAHA GÖREVLERİNDE DOĞAL AFETLERDE DEPREMDE,SELDE BULAŞICI HASTALIKLARDA MİTİNGLERDE VB VB YERLERDE HEP BİZLER GÖREV ALIRIZ HANGİ BİRİNİZ VARDIR BU İŞLERDE HASTANEDE ÇALIŞMAYI CAZİP HALE GETİRİLİP HASTA İLE UĞRAŞAN SAGLIK ÇALIŞANI İLE BİR MÜDÜRLÜKTE MASA BAŞLARINDA OTURUP ÇALIŞAN BİR OLMAMALIDIR YÜKSEK ÜCRET İSTEYEN DÖNER SERMAYE İSTEYEN ÇALIŞMAYI İSTEYEN HASTANEDE ÇALIŞMAYI İSTEYEN VARSA AYRI OLMALI, YOK BEN RAHAT İŞ OLSUN, AZ RİSKSİZ İŞ OLSUN,NÖBET İSTEMEYEN 8,5 MESAYİ İSTEYEN DÖNER SERMAYE İSTEMEYEN VARSA MÜDÜRLÜKLERE MASA BAŞINDA OLMALI KISACA HASTANEDE ÇALIŞMAYI TEŞVİK EDİP HASTANEDEN KAÇMANIN ÖNÜNE GEÇİLMELİDİR YOKSA İLERİDE HASTANELERDE ÇALIŞACAK PERSONEL BULUNAMAZ DÖNER SERMAYE YÖNETMENLİĞİ BUNA GÖRE DÜZENLENMELİDİR

,sizlerden fazla bir şey istemiyoruz şu maaşlarımız düzeltin yeter kamuda en düşük maaşı hemşiresi saglık memuru alıyor ayıptır günahtır bir polis 5800tl 6500 tl arasında bir astsubay 7500tl ile 8000tl arasında bir öğretmen 5000tl ile 6000tl arasında bir vaiz 5500 6000tl bir zabıta eri bir itfaie eri 5100 tl 5300 tlyeni işe başlamış bir bekçi 4300 tl alırken biz sağlıkçılar 10 yıllık çalışan her sey dahil 4100 tl alıyoruz. gidin maliyeden isteyin görün bodroları bakın adamlar terör tazminatı ,görev tazmitanı ek ders gezici parası diye ek gelir ek ödemeleri var. bizlerinde yıllardır ödenmeyen döner sermayeleri var alamadığımız.emsal dediğimiz memurlar bizlerin maaşını ikiye katladılar .

TÜTÜNE OBEZİTEYE VERİLEN ÖNEM KADAR BİRAZ DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÖNEM VERİLSE SAHİP ÇIKILSA OLMAZ Mı

Bizler sağlık çalışanları hemşire ve sağlık memurları olarak 17 yıldır varlıkta da yoklukta da hükümetimizin ak partinin yanında yer aldık. İstikrar için, beka için ödememiz ve üstümüze düşen yapılması gereken tüm görevleri ve fedakarlıkları yaptık bedelleri ödedik

BİZLER KAMUDA EN DÜŞÜK MAAŞI ALIYORUZ.EN ÇOK MEMNUNİYET SAĞLIKTAKİ BAŞARIDA EN ÇOK OY BU BAŞARIDAN KAYNAKLIDIR BUNDA EN BÜYÜK PAY İSE HEMŞİREnin SAĞLIK MEMURUNundur. HASTA İLE HALK İLE İÇ İÇE BİREBİR İLGİLENEN KİŞİLERDİR. İSTEDİĞİNİZ KADAR YENİ BİNALAR HASTANELER YAPIN ORDA Kİ İŞİ İŞLEYİŞİ YAPAN ÇALIŞANLARDIR. BİZLER NE HAFTA SONU NE GECE NE GÜNDÜZ NE BAYRAM NE RESMİ TATİL,NE DEPREM NE DOĞAL AFET NE VB VB HER ZAMAN GÖREVDEYİZ DİĞERLERİ GİBİ MASA BAŞINDA MİS GİBİ ODALARDA ÇALIŞMIYORUZ HASTA ALTINI TEMİZLE BANYOSU ENFEKSİYONU BULAŞICI HASTALIĞI TEDAVİSİ HASTA YAKINIYLA UĞRAŞ

saglık mem
saglık mem - 3 yıl Önce

bu mudur sendikacılık yahu bu mudur önceliğiniz boşa laf kalabalığı sizinki öncelikle hemşirelerin saglık memurlarının maaşlarını düzeltin kamuda en düşük maaşı alır olduk sayenizde 17 senedir sessiz sinema oynadınız ödenmeyen döner sermayeleri sorgulayın, verilmeyen yıpranmayı sorgulayın, verilmeyen veya sadece hemşirelere verilecek olan 3600 ek göstergeyi sorgulayın neymiş sözleşmeli yönetici olmamalıymış gidin işinize ya kamuda en düşük maaşı sağlıkçılar alıyor bir öğretmen 5500tl 6500 tl arasında bir astsubay 6500tl 7500 tl arasında bir polis 5800 tl 6800tl arasında bir zabıta memuru 5300 tl alırken biz sağlıkçılar herşey dahil 4300 tl alıyoruz önce buna bir çözüm bulun cevap verin ne yapıyonuz tepki olarak 3600 ek gösterge sadece hemşirelere cerilirse bakın kimse kalıyor mu üyeniz olarak o zaman görürsünüz ak ile karayı

SIRADAKİ HABER