Döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması gündemde...

Torba Yasa ile İlgili Sağlık Komisyonu Başkanıyla Görüştük

Döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması gündemde...
Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanı Sayın Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu ziyaret etti.
Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan torba yasa ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette Genel Başkanımız yıpranma payında nöbetin esas alınması yerine tüm çalışanlara verilmesini, Emekli maaşlarının artışın çalışanların tamamını kapsaması ve döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması ile ilgili düzenleme yapılmasını talep etti.


Genel Başkanımız Torba yasanın TBMM sürecinde Atlasbet de çalışanların beklentileri yönünde düzenlemeler yapılmasını beklediklerini kaydetti. 
Tasarının TBMM’ye gelmeden tartışmaya açıldığını kaydeden Komisyon Başkanı Prof. Dr. Kavuncu “ Tasarı ile ilgili TBMM geldiğinde sizin de taleplerini değerlendireceğiz.  Döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması konusunu çok önemli görüyorum. Bunun olması gerektiğini düşünüyorum.' Dedi. 
Genel Başkanımız ziyarette ayrıca torba yasa tasarısı ile ilgili olarak hazırladığımız raporumuzu Komisyon Başkanına teslim etti. 

radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER