Cumartesi Nöbetlerinde Bir Hukuki Zafer Daha

Türk Sağlık-Sen olarak cumartesi nöbetlerine gitmeyen aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına verilen cezaları iptal ettirmeye devam ediyoruz. 5 ceza ihtar puanı cezalarının iptalinin ardından 20 ceza ihtar puanında da ilk yürütmeyi durdurmayı kazandık.

Cumartesi Nöbetlerinde Bir Hukuki Zafer Daha


Ankara’da görevli aile hekimi üyemiz 20 Haziran 2015 tarihli cumartesi nöbetine gitmediği için “Mesai dışı hizmet ve/veya nöbete mazeretsiz gelmemek' fiiline karşılık gelen 20 ihtar puanı ile ceza verilmişti. 
Sendikamız tarafından, söz konusu cezanın iptali için Ankara 12. İdare Mahkemesinde dava açılmıştı. Davayı görüşen mahkeme verdiği kararda aile hekiminin üyesi olduğu sendikanın aldığı bir günlük işe gelmeme eylemini gerçekleştirdiğine dikkat çekti. Mahkeme Sendikal faaliyet kapsamında bir gün göreve gelmemek fiilin mazeret olarak kabul edilmesi gerektiğini belirterek verilen 20 puanlık cezanın hukuka uyarlığının bulunmadığına karar verdi. Cezanın yürütmesinin durdurulmasına hükmetti. İlgili karar için internet erişimine tıklayınız

radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER