BOŞ KALAN KADROLARA TEKRAR SINAV YAPILACAKTI!

BOŞ KALAN KADROLARA TEKRAR SINAV YAPILACAKTI

BOŞ KALAN KADROLARA TEKRAR SINAV YAPILACAKTI!
Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarının bir talebini daha gerçekleştirdi. Beklentileri karşılamayan görevde yükselme ve unvan değişikliğinde boş kalan kadrolarla ilgili tekrar sınav yapılacak. Ancak, mevcut sınav geçerliliğini koruyacak ve yerleştirmeler yapılacak.

Şube müdürlüğü ile yardımcı hizmetler sınıfının sorularının yüzde 85’inin aynı olduğu sınav sonucunda, yardımcı hizmetler sınıfının gireceği kadrolar olan VHKİ, memur, şoför ve şef kadroların yüzde 90’dan fazlasının, unvan değişikliği kadrolarının büyük bir kısmının boş kalması bekleniyor.Genel Başkanımız Metin Memiş, konuyu önce Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Bakanlık Müsteşarı Eyüp Gümüş’e aktarmış, son olarak da Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Kartal’la görüşmüştü. Memiş, yapılan görüşmede, sınav sonuçlarının bağıl değerlendirme veya çan eğrisine göre değerlendirilerek tüm kadroların doldurulmasını, bunun mümkün olmaması halinde en kısa zamanda ve açılan kadro sayısını artırarak yeniden sınav yapılmasını talep etti.

Görüşme sonucu sınavların bu yıl içinde tekrarlanabileceği konusunda mutabakata varıldı. Yapılacağı bildirilen sınavda, sınava girecek her alandakilere kendi alanlarına uygun sorular sorulması, kadroların artırılması ve ücretinin daha makul tutulması talep edildi. Sınavla ilgili takvim ve ayrıntılar, Sağlık Bakanlığı tarafından çalışmaların tamamlanmasının ardından kamuoyuna açıklanacak.Bu talep 6.8.2015'te iletilmiş veSağlık Bakanı Müezzinoğlundan tarafından desteklenmiş ve kabul edilmişti... üzerinden 5 ay geçmesine rağmen Sağlık Bakanlığından ses seda yok verilen sözler unutluldu mu... eğer unutulduysa Sağık Sen  kendisine verilen sözü tutmadığı için neden tepki göstermiyor.Sağlık Bakanı Müezzinoğlu da neden verdiği sözü tutmadığını izah etmelidir diye düşünüyoruz... Gereğinin bir an önce yapılması için sağlık bakanlığına ve Sağlık Sen'e sesleniyruz verilen sözler tutulmalı...
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2016, 20:12YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER