4/C’den 4/B’ye Geçenler Döner Sermayeden Yararlanacak

4/C’den 4/B’ye Geçenler Döner Sermayeden Yararlanacak

4/C’den 4/B’ye Geçenler Döner Sermayeden Yararlanacak

Sağlık-Sen olarak, 4/C’den 4/B’ye geçirilen personelin döner sermayeden yararlanmasına yönelik talebimiz hayata geçiyor. Sağlık Bakanlığı, teşkilatına gönderdiği bilgi notuyla, 4/C geçici personel statüsünden 4/B sözleşmeli personel statüsüne geçenler için belirlenen %20 oranındaki sabit ek ödemenin yanı sıra diğer personelde olduğu gibi sabit ek ödeme mahsubu yapıldıktan sonra performansa dayalı ek ödeme yapılması gerektiği hususları açıkladı.

Toplu Sözleşme kazanımımız sonrası 30 Mart 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile 4/C geçici personel 4/B sözleşmeli statüye geçirilmişti. 

Sağlık Bakanlığı emrinde görev yapan ve 4/C geçici personel statüsünden 4/B sözleşmeli personel statüsüne geçirilen personellerin, Sağlık Bakanlığı'nda çalışan tüm 4/B sözleşmeli personel gibi 209 sayılı Kanun gereği döner sermayeden yararlanması için 03 Mayıs 2018 tarihinde Sağlık Bakanlığı’na yaptığımız müracaat ve girişimlerimiz netice verdi. Sağlık Bakanlığı tüm teşkilatına gönderdiği Bilgi Notu ile 4/C geçici personel statüsünden 4/B sözleşmeli personel statüsüne geçenler için belirlenen %20 oranındaki sabit ek ödemenin yanı sıra diğer personelde olduğu gibi sabit ek ödeme mahsubu yapıldıktan sonra performansa dayalı ek ödeme yapılması gerektiği hususları belirtti. 

Bu bilgi notuna göre, idari büro görevlisi için genel idari hizmetler sınıfı personel, idari destek görevlisi için genel idari hizmetler sınıfı personel esas alınarak performansa dayalı ek ödeme yapılacak.

İlgili yazı için erişime tıklayınız
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık Sen
Sağlık Sen - 1 yıl Önce

Bilgi notu var ne imza var ne üst yazı var. ben de WORD de yazıp salayım internete bir bilgi notu o zaman. Sağlık sen kendi mi yazmış acaba bilgi notunu. Hani nerde Üst yazı resmi yazı? Bırakın bu işleri

haksızlık
haksızlık - 1 yıl Önce

taşerona kadroya karşıyım bunca KPSS ye girmiş insan varken taşerona kadro saçma bir iş oldu madem kurumlarda tıbbı sekreter açığı varsa, temizlik personeli açığı varsa önce KPSS ye girmiş adayları alırsın bu ne ya siyasi rant olsun diye taşerona kadro devlet kurumları siyasi rant kapısı değildir.

SIRADAKİ HABER