3600 Ek Gösterge Açıklaması

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "sendikacılık deyince Memur-Sen deyince Sağlık-Sen deyince akla millet adına sendikacılık yapma anlayışı geliyor. Bunun yanında bizler sendikacılık adına önceliğimizi millet olarak belirledik ve bu ülkenin geleceği adına güzel cümleler kuruyoruz, güzel işler yapıyoruz. Demokrasinin tesisi noktasında, yasakların kaldırılması noktasında, ülkemizin bekası noktasında, Sağlık-Sen olarak üstümüze düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

3600 Ek Gösterge AçıklamasıSağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş," Bununla beraber de aynı şekilde sağlık çalışanlarımızın sosyal hizmet çalışanlarımızın haklarının araması noktasında ortaya koyduğumuz sendikal anlayışımızla da birçok sorunun çözümüne vesile olduk. Bu vesileyle ben özellikle sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi konusunda yeni Türkiye'nin yeni döneminde ilk kanun teklifi olarak bu konunun meclise gelmiş olmasını çok önemsiyorum ve bu konu biliyorsunuz kabul edildi. Eksikleriyle de olsa çıktı bu önemli bir adım. Ama geçtiğimiz haftalarda yıpranma payı ile alakalı geçmişe dönük verilmesi ile alakalı bir dava süreci başlattık. Bunun da yanında görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Yıpranmanın hem geçmişe dönük verilmesi, hem tüm çalışanları kapsaması, hem de Cumhurbaşkanımızın söylemiş olduğu şekilde 5 yıla bir verilmesi noktasında bu mücadeleyi sürdürerek çalışanlarımızın hak ettiği yıpranmanın istediğimiz şekilde verilmesi ile alakalı mücadelemizi sürdüreceğiz. Birde 3600 ek gösterge konusu var. Biliyorsunuz, bu konuda seçim öncesinde Sayın Cumhurbaşkanımız öğretmenlere imamlara, din görevlilerine, polislere ve sağlık çalışanlarına 3 bin 600 ek gösterge demişti. Geçtiğimiz haftalarda, geçtiğimiz hafta içerisinde Cumhurbaşkanı yardımcımız Fatih Oktay Bey'i ziyaret ettik. Bu kapsamın genişletilmesi gerektiğini tüm çalışanların memuru ile hizmetlisi ile tüm çalışanlara ek gösterge oranlarında artırımı yapılarak adalet sağlanması gerektiğini ifade ettik. İnşallah bu süreci de değerlendirmek kaydıyla kimseyi mağdur etmeden herkese hakkettiği oranında ek gösterge oranında artırım yapılmasını talep edeceğiz" şeklinde konuştu.

Memiş, "Tabii biraz evvel ifade ettiğim gibi biz önceliğimiz milletimiz ve ülkemiz diyoruz. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara hep beraber şahidiz. Onun için özellikle bu ülkenin ekonomisini çökertecek soğuk savaş başlatıp, bu ülkenin geleceğini karartmak isteyen başta Amerika olmak üzere, ülkemiz üzerinde oyun oynayan yedi düvele karşı da millet olarak meydan okumak zorundayız. Ekonomik krizler olur. Bu krizlerin aşılmasına, hem millet olarak hem Sağlık-Sen hem de Memur-Sen ailesi olarak destek vermek zorundayız. Biz de bu tasarruf tedbirlerini kendi imkanlarımızla kullanmak zorundayız. İnşallah millet olarak bu duruşumuzla beraber bizi içeriden 15 Temmuz'da bölmek isteyenler bunu başaramadılar. Suriye'de terörle mücadele süreci ile birlikte bu ülkeyi bölmek isteyenler yine başaramadılar. Bizi ekonomik krizle bölmek isteyenler var. Buna müsaade etmeyeceğiz. Biz Sağlık-sen ailesi olarak her zaman milletimizin yanında, çalışanlarımızın yanında, mazlumların yanında duruş gösteren bir sendika anlayışımızla bugün olduğu gibi yarın inşallah devam edeceği" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 12:13YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşire sağlık memuru
hemşire sağlık memuru - 5 ay Önce

sağlık çalışanları grev mi yapacak ,iş mi bırakacak her yerde, hastanelerde bu konuşuluyor bu söylentiler dile getiriliyor. illerdeki hangi arkadaşlarla görüşsek herkes artık yeter diyor bütün sağlık sitelerinde forumlarında bu düşünceler mevcut.sağlıkçılar burnundan soluyor.kamuda en düşük maaşı al,birde hasta yakınlarından dayak ye.döner sermayeler 0 (sıfır)tl olmuş kamuda eş değer memurların maaşları polis ,asker,öğretmen,vaiz,zabıta,vb 5000 tl maaş alırken bizler 3700 tl alıyoruz bu arkadaşlar 20 yıl öncesine kadar biz sağlık çalışanları ile aynı maaşı alıyorken şimdi bizlere fark atıyorlar.hastaneler bütün servisler tıka basa dolu boş yatak yok ne hafta sonumuz ne gecemiz ne bayramımız var tükendik bittik .döner sermaye yönetmenliği değiştirilmeli sağlık çalışanlarının payı arttırılmalı,sağlıkçılara tıpkı askerlere yapılan 400tl 900 tl seyyanen zam gibi sağlıkçılarada yapılmalıdır
sağlık çalışanları bir greve giderse, bir iş bırakırlarsa çok büyük sorunlar sıkıntılar olur., saglık çalışanları en kıymetli mesleği yap ancak yapılanlara bak, artık bu durumdan bakanlık ,hükümet bilgilendirilmeli sağlık çalışanları bitti tükendi greve gidilirse kimse ne oluyor demesin

NEFESİ KOKAN MEMUR
NEFESİ KOKAN MEMUR - 5 ay Önce

''Sağlık-Sen deyince akla millet adına sendikacılık yapma anlayışı geliyor ''Bu cümlenin ne anlama geldiğinin farkında değil sayın başkan.Sendikanın üyesi benim memur(hemşire,dr,att. vs) millet değil. sen sendika olarak millet için uğraşma.devlet millet için uğraşıyor. sen sendika olarak benim haklarımı ara,benim çıkarlarım adına hükümetle pazarlık yap ve benim refah seviyemin yükselmesi için uğraş. yok ben millet adına iş yapacağım diyorsan koltuğu boşalt ve siyasete gir , denek ve ya vakıf işleriyle uğraş.

SIRADAKİ HABER