112 Acil Sağlık çalışanları huzursuz!

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihad Nazım Çaka’yı ziyaret ederek 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarını iletti.

112 Acil Sağlık çalışanları huzursuz!

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihad Nazım Çaka’yı ziyaret ederek 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarını iletti.

Başhekim Çaka’dan teşekkür Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, 112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Dr. Ahmet Murat Kazan ile birlikte İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’yı makamında ziyaret etti.

İl Ambulans Servisi Başhekimi Başhekim Yardımcısı Levent Çorlular da ziyarette hazır bulundu.

Başkan Çeker; 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının iki konu başlığı altında sendikaya aktarmış oldukları sorunları Başhekim Çaka’ya aktardı.

Ziyarette çalışanların sendikaya iletmiş oldukları sorunların çözümü üzerinde fikir müzakeresi yapıldı.

Başhekim Çaka ziyaret için Başkan Çeker ve 112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Kazan’a teşekkür etti.

Sorunların Çözümünde Başhekim Çaka’dan Hassasiyet Bekliyoruz Ziyaret çıkışı Başkan Çeker yaptığı açıklamada “Sorumlu sendikal anlayışımız çerçevesinde 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sendikaya dilekçe vermek süretiyle iki konu başlığı altında aktarmış oldukları sorunları İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’ya aktardık.Sorunların çözümünde Başhekim Çaka’dan hassasiyet bekliyoruz. Dedi.

Çeker; Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. Aynı hassasiyeti idareden de bekliyoruz.” Dedi.


 
Yeknesaklığa Ortadan Kaldırmak idareye de Çalışana da fayda sağlamaz Başkan Çeker; 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının çalışma hayatında ciddi sorunları var iken bu sorunların çözümü noktasında idare olarak gayret sarf etmek var iken istasyonlarda görev yapan çalışanların mesai (nöbet)’leri ile uğraşarak aynı istasyonda çalışanlar arasında farklı mesai uygulamasını usulsüz olarak hayata geçirmek ve istasyonlar arasında ve çalışanlar arasında yeknesaklığa ortadan kaldırmak idareye de çalışana da fayda sağlamaz. Diyen Çeker ; ‘’Bu durum her iki tarafı da huzursuz eder.’’ Dedi.

Bu tür sözleşmeyi personelin imzalama zorunluluğu yoktur Açıklamalarını sürdüren Çeker; ‘’Kalite çalışması adı altında İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı birimlerde çalışan personele “Çalışan Personelin Güvenliği Farkındalık Bildirgesi” adı altında sözleşme imzalatılmak istenmesi suretiyle çalışanın huzursuz edilmesi hizmet kalitesini artırmayacağı gibi idareye artı bir değer katmayacaktır. Dedi. Başkan Çeker; Bu tür sözleşmenin personelin imzalama zorunluluğu yoktur. 

Konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı (Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünün) resmi yazısı da mevcuttur.’’ Dedi. İki Konu İle İlgili Gelişmeler hakkında kamuoyunu ve sağlık çalışanlarını bilgilendireceğiz Başkan Çeker; Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. 

Sağlık çalışanlarının sendikamıza vermiş oldukları dilekçelere istinaden sorumlu sendikacılık anlayışı çerçevesinde sorunu iki başlık halinde ilgililere ilettik konunun takipçisi olacağız. Dedi. 

Çeker; İlerleyen sürede iki konu ile ilgili gelişmeler hakkında kamu oyunu ve sağlık çalışanlarını bilgilendireceğiz. 

Ziyaret sağlık çalışanları ve kurum adına faydalı olmuştur.” Dedi.

Sevil
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER