Sağlık Bakanlığı'ndan fizik tedavi ve rehabilitasyon hastalarına müjde

Sağlık Bakanlığı, Konaklamalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri Yönetmeliği yayımladı. Buna göre, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastaları, yaşlı bakımına muhtaç hastalar 5 yıldızlı otellerde ücretsiz tedavi görebilecek.

Sağlık Bakanlığı'ndan fizik tedavi ve rehabilitasyon hastalarına müjde

Sağlık Bakanlığı, Konaklamalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri Yönetmeliği yayımladı. Buna göre, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastaları, yaşlı bakımına muhtaç hastalar 5 yıldızlı otellerde ücretsiz tedavi görebilecek. Yetkililer, "5 ve 4 yıldızlı otellerde verilecek fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri de devlet tarafından karşılanacak. Mevcut fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde hekim reçetesiyle nasıl ücretsiz tedavi alınıyorsa bu otellerde de hizmet alınabilinecek" dedi.

Yönetmeliğin, sağlık turizmi açısından önemli olduğunu belirten yetkililer, "Kış aylarında oteller bomboş oluyor. Yönetmelik sayesinde bu otellerin kriterleri Sağlık Bakanlığı'na uygunsa, bünyesinde hekim bulundurarak otellerini kışın da dolu tutabilecek. Yaşlı bakımı alanında da hizmet verileceği için özellikle Avrupa'dan çok sayıda hasta gelmesini bekliyoruz. Yatak sayımız artacak" diye konuştu.

BAŞVURU BUGÜN
Tesisler yetki belgesi almak için bugünden itibaren başvuru yapabilecek. Otellerin, fizik tedavi ve rehabilitasyona ve yaşlı bakımına uygun olup olmadığı bakanlık tarafından denetlenecek. Mevcut konaklama tesisleri yeni fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti ruhsatı alabilecekleri gibi bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ile işbirliği yapabilecekler. Tesisler, alacakları sağlık turizmi yetki belgesiyle uluslararası sağlık hizmeti verebilecek, yabancı personel de çalıştırabilecek.Takvim

.

Sevil
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatma yıldız
fatma yıldız - 3 yıl Önce

LAZER EPİLASYON

Merhabalar Lazer Epilasyon
Lazer, Selektif Foto-Termoliz (ışık ısısıyla seçici tahrip) adi verilen bir mekanizma üzerinden etki gösterir.
Deriye lazer atışı yapıldığında, ışık milisaniyeler içinde deriden emilmeksizin geçer,
ancak kıl kökü ve kıl gövdesi tarafından emilir ve kıl kökü içinde yüksek isi meydana getirerek kıl kökünün tahrip olmasına yol açar.

İŞLEMLER ACI VERİR Mİ?

Lazer ile kıl kökü tahrip olurken, cımbızla çekildiğinde meydana gelen acının benzeri bir his algılanır.
Bu kaçınılmazdır. Vücudun bazı bölgeleri daha duyarlı olduğundan, doğal olarak bazı bölgelerde bu his daha güçlü olabilir.
Ancak lazer soğutucu ile birlikte kullanılmakta olduğundan derinin ısınmasına bağlı bir ağrı-acı meydana gelmez.

LAZER EPİLASYONDA HANGİ CİHAZ TERCİH EDİLMELİ

Lazer epilasyon için en uygun lazer Alexandrite lazerdir.
Çünkü Alexsandrite lazer 755 nm dalga boyunda ışık üretir.755 nm diğer lazerlere göre kıllara daha etkilidir.
Tüm lazerler kıldaki melanini hedefler melanin ısınır kıl kökü ısıyla tahrip olur bir daha çıkamaz hale gelir.

Bu konuda Ankara Lazer firması olarak sizlere yardımcı olmak isterim.
Saygılarımla
Dr.Fatma Yıldız
Dermatoloji Uzmanı
Atatürk Bulvarı Zafer Meydanı 8/14 Kızılay / Ankara
iletişim ; 0312 434 43 43
numaralı iletişim bilgilerinden dövmelerinden kurtulmak isteyenler, lazer yaptırmak isteyenler, dudak dolgusu, botox, kırışıklık tedavisi
gençlik aşısı,Lazerle Dövme Silme İşlemi gibi dermatolojik her türlü ihtiyaçlarınız için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

SIRADAKİ HABER