4000 TL MAAŞLA BİNLERCE PERSONEL ALINIYOR

4000 TL MAAŞLA BİNLERCE PERSONEL ALINIYOR

4000 TL MAAŞLA BİNLERCE PERSONEL ALINIYOR
Kara Kuvvetleri Komutanlığı yaptığı açıklamada 2016 sözleşmeli er alımı için başvuruların başladığını duyurdu. Sözleşmeli Er 2016 Başvuru kılavuzu yayılanmış olup, Başvurular elektronik ortamda aşağıdaki linkten yapılacaktır. 

Sözleşmeli er olabilmek için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak şart. 

Askerlik hizmetini tamamlamış olanlar için: En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre yirmi beş yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak). 

Askerlik hizmetine henüz katılmamış veya askerlik hizmeti devam edenler için: En az ilköğretim ve yurt dışındaki dengi okul mezunu olup, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre yirmi yaşından gün almış ve yirmi beş yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar) başvurabilecektir. 

Sözleşmeli erbaş ve erleri tanıyalım 

Sözleşmeli erbaş ve erlerin kıyafetleri nasıldır: vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerin kıyafetleri ile aynıdır. Farklı bir işaret veya amblem kullanılmaz. Sözleşmeli erbaş ve erlere hangi kimlik verilecektir: vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlere verilen askerî kimlik kartının aynısı olan kimlik kartı verilir. 

Sözleşmeli erbaş ve erlerin silahları nelerdir: görev yaptıkları kadronun silahlarını kullanırlar (Örneğin; piyade tüfeği, makineli tüfek, roketatar vb.). 

Sözleşmeli erbaş ve erler nerede kalır istihkakları nelerdir: vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerde olduğu gibi, kışlada kalırlar ve sabah, öğle ve akşam yemekleri devlet tarafından karşılanır. Sözleşmeli erbaş ve erler kışlada kaldıklarından dolayı yatak ve yemek ücreti ödemezler. 

Sözleşmeli erbaş ve erler yükselmeleri nasıl olur: üç yıllık görev süresini bitirerek dördüncü hizmet yılına devam edenler, ilgili mevzuata göre ve K.K.K.lığının belirlediği esaslar dâhilinde uzman erbaş (uzman erbaşlığa başvuru yaş sınırı sözleşmeli erbaş ve erler için 29’dur) veya astsubay olmak için müracaat edebilirler. 

Sözleşmeli erbaş ve er olarak en az yedi hizmet yılını doldurarak ayrılanlardan nitelik belgesi olumlu olanlar, ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadro ve pozisyonlarına Millî Savunma Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının belirleyeceği usul ve esaslar çerçevesinde atanırlar. 

Sözleşmeli erbaş ve erlerin izinleri varmı: Sözleşme imzalayan sözleşmeli erbaş ve erlerin barışta her yıl 30 gün yıllık planlı izin hakkı vardır. Bu izin süresine yol süresi dâhil değildir. Yıllık planlı izine giden personele takvim yılında bir defa olmak üzere intikal aracına bağlı olarak, fiilen yolda geçecek süreler göz önüne alınarak, 4 güne kadar yol izni verilir. Ayrıca, kısa süreli mazeretlerde kullanılmak üzere 15 güne kadar yıllık mazeret izni verilebilir. 15 günlük yıllık mazeret izni dışında sözleşmeli erbaş ve erlere; ana, baba, eş, çocuk ve kardeşlerinin ölümü halinde 10 gün, eşinin doğum yapması halinde 10 gün, yangın, deprem ve su baskını gibi olağanüstü bir mazeret dolayısıyla bir yıl içerisinde 30 güne kadar mazeret izni verilebilir. Bu mazeret izinleri yıllık izinden sayılmaz. 

BAŞVURU LİNKİ: https://pertem.kkk.tsk.tr/01Basvuru/Sozer3/v01/basvuru.aspx?tid=55YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER