Yağlı Boya Resim Sanatı

Yağlı Boya Resim Sanatı

Yağlı Boya Resim SanatıYağlı Boya Resim Sanatı

 Tarihi on beşinci yüzyıl başlarına dayanan yağlı boya sanatı günümüze kadar sanatçılar tarafından yoğun ilgi ile kullanılmıştır. Yıllar geçerken sanatçıların bu sanatı yorumlama tarzları ve üslupları değişiklik gösterirken, ortaya göz alıcı harika eserler çıkmıştır.

Yağlı boya kullanımı ile resim yapımının sanatçı Jan van Eyck tarafından bulunduğu söylenir fakat yağlı boyanın öncesinde de kullanıldığı bilinmektedir. Yine de bu büyük ressamın bu sanatı muazzam bir profesyonellikle yaptığı inkar edilemez bir gerçektir. 1380 yılında doğan sanatçı, 1441 yılında gözlerini hayata yummuştur.

  Yağlı Boyanın Kalitelisi

 Yağlı boya resmi yaparken kullanacağımız boyanın kalitesi önem arz etmektedir. Farklı üreticiler tarafından üretilen çeşitli boyalar farklı derecede kalitelere sahiptir. Günden güne hareketlenen internetten ticaret sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan https://www.hobi24.com sanattan, hobi ve maket ürünlerine kadar pek çok alanda çeşitli ürüne tüketicilere ulaşma imkanı sağlamaktadır. ABD, Almanya, Polonya, Hollanda ve pek çok Uzak Doğu Ülkelerinden ithalat yoluyla ürünlerini tüketicilerine ulaştıran firma, tüketicisine her zaman en kaliteli ürünleri ulaştırmayı benimsemiştir.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 12:32YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER