UMKE BİRİMLERİ KAPATILDI

Muğla ilçelerindeki tüm UMKE'lerin kapatıldığı yönündeki iddiaların ardından İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer yazılı bir açıklama da bulundu.

UMKE  BİRİMLERİ KAPATILDI

Gencer açıklamasında şu ifadelere yer verdi; İlimizde Sağlık Bakanlığı Sistemine kayıtlı faal 44 adet Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu bulunmaktadır.

Kırsal yerleşimi yoğun olan ilimizde acil sağlık hizmetlerini hızlı ve etkin bir biçimde sunabilmek için ek istasyonlara ihtiyaç duyulmuş ve sisteme kayıtlı 44 istasyona entegre ederek faaliyete geçirdiğimiz 8 adet entegre acil sağlık hizmetleri istasyonumuzla birlikte 52 ambulans ekibiyle hizmet verilmektedir. Faaliyet gösteren bu 8 adet entegre ambulans ekibinin 4'ü (Babadağ, Akyaka, Güllük ve Dalaman UMKE ekipleri), UMKE İstasyonları içen herhangi bir mevzuat düzenleme olmadan hastanelerde kadrolu toplum sağlığı teknisyeni, röntgen teknisyeni, labaratuvar teknisyeni, anestesi teknisyeni, pratisyen tabip vb branşlardan UMKE personelleri görevlendirilmek suretiyle Valilik Oluru ile UMKE istasyonları kurulmuş ancak bu personeller sağlık kurumlarının tek çatı altında toplanması sonucunda Hastanelerde duyulan personel ihtiyacından dolayı geçici görevli personelin görevlendirmeleri uzatılmadığından kadrolarının bulunduğu hastanelere dönmüşlerdir. UMKE İstasyonu olarak hizmet veren bu 4 istasyon kapatılmamış, hizmet verdikleri aynı adres ve bölgelerde 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyon personelleri ile faaliyetlerini sürdürmeye devam etmekte olup, hizmet kesintisiz olarak sürdürülmüştür.

Umke.Org

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2018, 14:03YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER