TIBBİ SEKRETERLER Yeni Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘DAN MAĞDURİYETLERİN GİDERİLECEĞİNDEN UMUTLULAR

ASMler SORUNU KISA ÖZETİ

TIBBİ SEKRETERLER Yeni Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘DAN MAĞDURİYETLERİN GİDERİLECEĞİNDEN UMUTLULARTıbbi sekreterler olarak 6 yıl emek verdik.İş alanlarımız Hastaneler,İl Sağlık müdürlükleri,Toplum sağlığı merkezleri,ilçe sağlık müdürlükleri,Aile Sağlığı merkezleridir.6 yıllık eğitimini alan sağlık alanında tecrübesi diplomalı tıbbi sekreterler yıllarca mağdur oldular.Aileler ne umutlarla emek vererek okuttular.Bazı tıbbi sekreterler evlenip asgari ücretle Hastanelerde,Aile sağlığı merkezinde Evinin geçimini yapmaya çalıştı.Sayın Bakanımız Tıbbi Sekreterler için çözüm bulacağından umutluyuz.
Tıbbi Sekreterler Atama konusu olsun,Aile Sağlığı merkezinde asıl işini yapan tıbbi sekreterler olsun, ve Sağlık işçisi alımında diplomalı tıbbi sekreterler için çözüm bulacağından umutluyuz.

ASMler SORUNU KISA ÖZETİ
Aile sağlığı merkezinde Asıl işini yapan şirket aracılığıyla hizmet alımı olarak tıbbi sekreterler ve direk doktorla anlaşmalı olan tıbbi sekreter çalışıyor. 4- Tıbbi Sekreterler Aile Sağlık Merkezlerinde hasta kayıt, kayıtlı nüfusun takip kayıt işlemleri ve EBYS yazışmalar gibi işlemleri tıbbi sekreterler yapmaktadır. 5- Aile sağlığı merkezinde tıbbi sekreterler maaşlarını direk devletten almak istiyor. 6-Aile sağlığı merkezinde A sınıfında doktorlar maaş(9 bin)+Cari giderler(5bin)yatmaktadır.5 birimlik bir ASMDE doktor başı 1500 tl toplanıyor. Diğerler para cepe atılıyor. Eğer cari giderleri bizzat sağlık Bakanlığı kendisi yaparsa karlı çıkacaktır. Çünkü toplanan para belli geriye kalan para bellidir. Hem emek veren asıl işini yapan tıbbi sekreterler haklarını alacaktır.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 17:09YORUM EKLE
YORUMLAR
ortaöğretim tıbbi sekreter
ortaöğretim tıbbi sekreter - 10 ay Önce

düz lise okuyup daha sonra açık öğretimden 2 yıllık tds okuyan arkadaşların şu 6 yıl okuduk edebiyatını yapmalı son bulmalı artık. sağlık meslek lisesinde tıbbi sekreterlik okuyup ve çekirdekten yetişip her türlü sağlık derslerini gören tıbbi sekreterlerle aöf mezunu tds ler bir olmamalı. insaalah bakan bey bu haksızlığa artık bir son verir. SAĞLIK MESLEK LİSESİ MEZUNU HER TÜRLÜ SAĞLIK DERSLERİNİ EN İNCE AYRINTISINA KADAR GÖRMÜŞ MEZUNLA AÇIK ÖĞRETİMDEN TDS OKUMUŞ MEZUN BİR TUTULMAMALI!

Ayse
Ayse - 10 ay Önce

Asm tıbbi sekreter olarak düzenleme bekliyoruz güvencemiz yok asgari ücret bile alamiyoruz

mur şah
mur şah - 10 ay Önce

aile hekimlerinde çalışan tıbbı sekreter ve enjeksiyon hemşirelerin iş güvencesi maaş düzenlemesi yapılmalı doktorlar performansa dayalı çalıştırılmalı yoksa hastalara gereken önemi vermiyorlar aile hekimlerinde çalışan herkes devlet güvencesinde çalıştırılmalı

mehmet
mehmet - 10 ay Önce

Tıbbi sekreterler olarak 6 yıl emek verdik.İş alanlarımız Hastaneler,İl Sağlık müdürlükleri,Toplum sağlığı merkezleri,ilçe sağlık müdürlükleri,Aile Sağlığı merkezleridir.6 yıllık eğitimini alan sağlık alanında tecrübesi diplomalı tıbbi sekreterler yıllarca mağdur oldular.

ASE
ASE - 10 ay Önce

Kamu dışı aile sağlığı elemanları da kadro bekliyor bunu da haber yapın

bekir nihat ateş
bekir nihat ateş - 10 ay Önce

teşekkürler medi haber sürekli haber yapıyorsunuz

SIRADAKİ HABER