TEKNİSYENDEN DİŞ HEKİMİ!

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde bir çalışanın görevi teknisyenlik yapmak iken bu kişi hastaların ağzında çalışma yaparak adeta bir hekim gibi davranıyor. Bu teknisyen hastanede diş hekimi gibi hastaları tedavi ediyor. Seyfettin...

TEKNİSYENDEN DİŞ HEKİMİ!

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde bir çalışanın görevi teknisyenlik yapmak iken bu kişi hastaların ağzında çalışma yaparak adeta bir hekim gibi davranıyor. Bu teknisyen hastanede diş hekimi gibi hastaları tedavi ediyor.

Teknisyenden diş hekimi olur mu demeyin, burası Türkiye herkes bir şey olabilir. Bu devirde okuyarak değil tanıyarak bir yere varılıyor.

Yıllarca bin bir güçlükle okul okuyupta bir yere gelemeyen gençlerimiz dururken hastanenin teknisyeni okumadan ‘Diş Hekimi’ oldu.

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde bir çalışanın görevi teknisyenlik yapmak iken bu kişi hastaların ağzında çalışma yaparak adeta bir hekim gibi davranıyor. Bu teknisyen hastanede diş hekimi gibi hastaları tedavi ediyor.

Hastanenin protez teknisyeni olan İ. O, asıl görevi teknisyenlik olmasına rağmen gelen hastaların ağzında çalışma yaparak diş hekiminin görevini yapıyor.

5 yıl Diş Hekimliği fakültesinde eğitim gören, onca sınavdan geçen ve her türlü kahrı çektikten sonra bile atanamayan hekimler dururken bu hastanede teknisyen olarak çalışan birinin elini kolunu sallaya sallaya nasıl ‘Diş Hekimi’ gibi davranıp da hastaları tedavi edebiliyor.

Diş hekiminden başka hiç kimsenin gelen hastaların ağzında çalışma gibi bir yetkisi yokken bu teknisyen ne hakla ve kimin emriyle orada tedavi olmaya gelen vatandaşların ağzında çalışma yapabiliyor.

Hastanenin başhekimi ve müdürleri bu durumu bilmelerine rağmen neden bu duruma müdahale etmiyor.  Bölgenin en büyük diş hastanesi olma özelliği taşıyan hastanede teknisyen olarak görev yapan İ.O, rahatlıkla hastanede dolaşıp hastaların ağzında çalışırken aynı zamanda dışardan özel bir muayenesi olduğu da iddia ediliyor.Diş hekimi olarak hastanede çalışan hekimlerin işine engel olan bu teknisyeni kimler koruyor? Kimler ona bu izni veriyor.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ UYUYOR MU?

İl Sağlık Müdürü Mehmet Sait Avar gittiği her platformda Diyarbakır sağlığı gayet iyidir diye ödüller alırken bu hastaneyi denetlemiyor mu? Bu sağlıktaki keyfiyet acaba nereye kadar devam edecek?

“MÜMKÜN DEĞİL”

Konuyla ilgili görüştüğümüz İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri bu konuda böyle bir şeyin olması mümkün değildir. Teknisyenin görevi ayrı, diş hekiminin görevi ayrıdır ve yapacakları iş de bellidir diyerek bu teknisyen hakkında gereken soruşturmayı başlatacağını söyledi.

//www.guneydoguguncel.com

Sevil
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER