Soruşturma Evresinde Ceza Avukatının Önemi

Soruşturma Evresinde Ceza Avukatının Önemi

Soruşturma Evresinde Ceza Avukatının Önemi


Soruşturma Evresinde Ceza Avukatının Önemi

Tutuklama ve hapis gibi kişi hürriyetini kısıtlayıcı sonuçlar doğuran ceza yargılamalarının en önemli kısmı soruşturma evresidir hiç kuşkusuz. Bu aşamada yargılamanın temelini oluşturan, ifade alma, lehte ve aleyhte delillerin toplanması gibi birçok işlem yargılamanın seyrini değiştiren unsurlar olduklarından dolayı bu aşamada gerçekleşecek herhangi bir ihlal veya eksiklik yargılamanın sağlıklı yapılamamasına ve haksız sonuçlarla karşılaşılmasına sebep olabilmektedir. Bakırköy ceza avukatı Abdullah Fırat’ın kurucusu olduğu Fırat Hukuk & danışmanlık bürosu tüm bu soruşturma aşamalarında süreci uzman bir göz ile takip edip müvekkilin haklarının savunulması noktasında azami derecede bir hassasiyet gösteriyor.

Özellikle ceza hukuku alanında uzmanlaşmış kadrolarıyla müşteri memnuniyeti odaklı üstün hizmet anlayışını benimseyen Fırat Hukuk ve danışmanlık bürosu, Sulh Ceza Hâkimlikleri ve Asliye Ceza Mahkemelerinde ceza avukatlığı hizmeti vermenin yanında on yılı aşan cezalar gerektiren suçlara bakan Ağır Ceza Mahkemelerinde de müşteki, şüpheli ve mağdur sıfatıyla bulunanlara ağır ceza avukatlığı hizmeti sunuyor. Bu konuda Bakırköy ağır ceza avukatları arasında önde gelen bürolardan birisi olmakla gurur duyuyoruz.

Ağır Ceza Davalarında Avukatlık Hizmeti

Bakırköy avukatı Abdullah Fırat tarafından 2016 yılında kurulan, Aile ve boşanma hukuku, Gayrimenkul hukuku, Miras hukuku, icra & iflas hukuku, Tüketici hukuku Kişiler Hukuku vb. birçok hukuki alanda hizmet veren avukatlık büromuz, kişi hürriyetine yönelik büyük müeyyidelerle sonuçlanabilen ağır ceza davalarında, alanında uzman ağır ceza avukatları sayesinde Türkiye’nin her tarafında sunmuş olduğu hukuki yardım ve eksiksiz hizmet kalitesiyle Bakırköy ağır ceza avukatları arasında son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeye başladı.

Ceza hukuku alanında düzenlemeler yapan ceza muhakemeleri Kanunu’nun ihlal edilmesi sonucu oluşabilecek çeşitli hak ihlalleri konusunda bireylerin detaylı bilgi sahibi olabilmeleri mümkün değildir. Özellikle çok karmaşık bir yapıya sahip olan Ceza hukuku, sıradan bir vatandaşın basit bir araştırma ile öğrenebileceği bir hukuk sistemi değildir. Özellikle büyük hukuki müeyyideler ile sonuçlanan ağır ceza davalarında bu hukuki bilgiler hayati bir önemi haizdir. O yüzden bu tür davalarda alanında uzman bir ağır ceza avukatından hukuksal destek almak hayati bir gerekliliktir.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 15:28YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER