SGK sistem kesintisi hakkında duyuru

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak sistem kesintisiyle ilgili "performans iyileştirme çalışması hakkında duyuru" yayımlandı.

SGK sistem kesintisi hakkında duyuru
PERFORMANS İYİLEŞTİRME ÇALIŞMASI HAKKINDA DUYURU

Vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetlerin kalitesini arttırmak maksadıyla Kurumumuz bilişim altyapısında performans iyileştirme çalışmaları devam etmekte olup, gelişen teknolojiye göre yazılımlarımız ve donanımlarımız sürekli yenilenmektedir.

Bu kapsamda, 04 Mart 2016 tarihinde 21:00 ile 24:00 saatleri arasında sistemimizde bakım ve iyileştirme çalışmasının yapılması planlanmıştır.İşlem süresince SAĞLIK ve SİGORTA işlemlerinde hizmet verilemeyecektir.

Yukarıda belirtilen süre içerisinde sözleşmeli sağlık hizmet sunucuları SUT ‘nin “1.7.2 - MEDULA sisteminden kaynaklanan nedenlerle provizyon alınamaması” başlığı altında yer verilen;

(1) Kurum Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü yetkililerince imzalanacak bir tutanak ile tevsik edilmesi kaydıyla MEDULA sisteminden kaynaklanan arıza nedeniyle hasta takip numarasının alınamadığı süre zarfında Kurum sağlık yardımlarından yararlanma hakkının olduğunu yazılı olarak beyan etmek veya belgelemek suretiyle müracaat eden kişilerin sağlık hizmetleri Kurumca karşılanır. Daha sonra yapılan sorgulama sonucu bu kişilerin müstahak olmadığının tespit edilmesi halinde, tedaviye ait fatura bedeli ilgili sağlık kurumuna/kuruluşuna ödenerek gerekli yasal işlemler Kurumca yürütülür.” hükmü gereğince Sağlık Hizmet Sunucuları tarafından (Hastane/Eczane) Manuel Faturalama yapılabilecektir.

Bilgilerinize rica ederiz.


radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER