Sektörden Yeni Bakana Destek ve Memnuniyet

Yeni sistemin ilk Sağlık Bakanı olarak Fahrettin Koca’nın açıklanmasının ardından, sağlık çalışanları ve bu sektöre hizmet veren kurum ve kuruluşları memnuniyetlerini dile getiriyor.

Sektörden Yeni Bakana Destek ve Memnuniyet

Yeni sistemin ilk Sağlık Bakanı olarak Fahrettin Koca'nın açıklanmasının ardından, sağlık çalışanları ve bu sektöre hizmet veren kurum ve kuruluşları memnuniyetlerini dile getiriyor. Türkiye'nin sağlık alanında son 16 yılda 'mükemmel' gelişmeler yaşadığı inkar edilemez bir gerçek. Türkiye'nin sağlıkta, öncesiyle kıyaslanamayacak başarısı bundan sonra da elbette artarak devam edecek.

Bu bayrak yarışında, bayrağı devralan Fahrettin Bey, bundan sonra bayrağı daha yükseğe dikmek için üzerine düşeni yapacak, bundan eminiz. Kendisinin tecrübesinin ve birikiminin bunu yerine getirmek için fazlasıyla yeterli olduğu görüşündeyim. Özel hastane, üniversite ve kamu hastanelerinin işleyişini ve problemlerini yakından bilen bir yöneticinin Sağlık Bakanı olarak atanmasından memnun olduklarını belirten sağlıkçı dostlarım, kendi sorunlarının çözülmesini beklediklerini söyledi.Değerli dostum Can Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Muzaffer Keskiner ile yeni sağlık bakanı hakkında kısa bir sohbet etme fırsatı buldum. Keskiner, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Sağlık Bakanı'nın Fahrettin Koca gibi değerli bir meslektaşımızın olması bizi hedeflerimize yakınlaştırmıştır. Türkiye sağlıkta dönüşüm programıyla, son 15 yılda dünyanın ilgi merkezi haline gelmiştir. Sayın Bakanımız, hekimliğiyle, vizyonuyla, çok başarılı girişimci şahsiyetiyle kurucu ve yönetici olarak ülkemize çok değerli sağlık kuruluşları ve üniversite kazandırmıştır. Samimiyetle inanıyoruz ki, sayın bakanımızın öncülüğünde, 2023 hedeflerinin de ötesinde, sağlıkta 21.yüzyılın, dünyanın rol modeli Türkiye olacaktır. Bizler birer meslektaşı ve sağlık yatırımcısı olarak, Sayın Bakanımızın başarılı olabilmesi için her türlü gayreti ve desteği vermeye hazırız" dedi.

YUNUS KARAKAYA- Yeni Asır

 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 17:06YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER