Sare Davutoğlu: Hekimler kendileri için öncelikle sezaryeni tercih ediyorlar

Başbakan Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, "Biz biliyoruz ki normal doğum sürecini yaşayan bir bebek emzirme konusunda, anne sütü alma konusunda çok daha şanslı bir başlangıç yapıyor hayata" dedi.

Sare Davutoğlu: Hekimler kendileri için öncelikle sezaryeni tercih ediyorlar
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, "Biz biliyoruz ki normaldoğum sürecini yaşayan bir bebek, en azından travmayı yaşayan bir bebek emzirme konusunda, anne sütü alma konusunda çok daha şanslı bir başlangıç yapıyor hayata" dedi.

Anne ve bebek beslenmesinin önemini konu alan ve Yükseliş İktisadi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı Perabet tarafından bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen "Fetal Hayattan Çocukluğa İlk 1000 Gün Gebe ve Çocuk Beslenmesi Kongresi" Ankara'da başladı.Sare Davutoğlu, bir otelde düzenlenen kongrenin ikinci oturumunun açılışında yaptığı konuşmada, kongreye emeği geçenleri, özellikle konu seçimlerinden dolayı tebrik etti.

Kongredeki oturumlarda normal doğum ve sezaryenin de ele alınacağına dikkati çeken Sare Davutoğlu, şunları söyledi:  Haberin devamı için erişime tıklayınız

radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER