SAĞLIKÇI TIBBİ SEKRETERLER AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNDE KADRO BEKLİYOR

SAĞLIK TIBBİ SEKRETERLER AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNDE KADRO BEKLİYOR KUL HAKKIDIR ARTIK BU HAKSIZLIK BİTSİN

SAĞLIKÇI TIBBİ SEKRETERLER AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNDE KADRO BEKLİYOR

Aile saĝliği merkezinde tıbbi sekreterler yazışmaları, EBYS işlemlerini, Hasta kabul işlemlerini yapıyorlar. Bunlara Hak edilen maaş verilmiyor. Doktorlara yatan cari giderden ödenmesin devlet hak ettiği maaşı versin. Bu haksizliği bu mağduriyeti kim duyurabilecek. Evli çocuk sahibi Anne babalar çalışıyor evlerine ekmek götürmek için ev kirası elektrik, su, mutfak masrafları... Diğer yandan yüksek maaş alarak en lüks arabayı ve satın aldıkları ikinci uçuncu evlerin taksitlerini ödeyen kişiler var. Kimsenin parasında gözümüz yok ama hakkimiz olan maaş verilmediği zaman umurunda olunmadığı zaman. Bu onların basına gelseydi. Bizler sadece istediğimiz devletten maaş alıp sözleşmemizi devletten yapmamızdır.
Aile sağlığı merkezinde tıbbi sekreterler Taşeron hizmet alımı yoluyla Asıl işlerini yapıyorlar.Aile sağlığı merkezinde maaş+cari giderler veriliyor. bu cari giderlerin A sınıfı 4800 B sınıfı 4000 veriliyor. A sınıfı 5 birimlik yerlerde ADAM BAŞI 1500 toplanıyor kalan diğeri 3200 kanal nereye bu parayı Devlet neden veriyor. B sınıfı 6birimlik yerler adam başı 1200 toplanıyor diğer kalan nereye gidiyor 
Aile sağlığı merkezinde tıbbi sekreterler sabah 08.00-17.00 kadar çalışıyor. Hakkı olan maaşını alamıyor. Sayın AKP vekili Mahmut KAÇAR 1 Kasım 2015 itibaren Aile sağlığı merkezinde tıbbi sekreterlerin kadroya alınacağını Sayın Mustafa Çadırçı’nın GTV programında söyledi. Daha önceki Vekiller Aile sağlığı merkezinde tıbbi sekreterler maaşla ilgili düzenleme olacağı sözü verilmişti. Bizler sadece istediğimiz devletten maaş alıp sözleşmemizi devletten yapmamızdır.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 10:46YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER