Sağlık personeline döner sermaye teklifi

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan TBMM Genel Kurulunda bugün yaptığı konuşmasında, Sağlık çalışanlarının döner sermaye konusundaki mağduriyetlerinin giderilmesi için, beklentileri karşılayacak ve personeller arasındaki ayrımcılığa son verecek düzenlemeler yapılmasını dile getirdi. İşte o açıklama;

Sağlık personeline döner sermaye teklifi

 Sayın Başkan, sayın milletvekilleri; 14 Şubat 2013 yılında Türkiye Kamu Hastaneleri kurumuna bağlı sağlık tesislerinde görevli personele ek ödeme yapılmasına dair yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik kapsamındaki sağlık personeline yapılan döner sermayeek ödemesiyle sağlık personellerimize bir nebze iyileştirme yapılmış olup ancak gelinen süreçte, sağlık personellerimize yapılan döner sermaye ek ödemesi yetersiz kalmıştır.Son dönemde hekim dışı personel döner sermayeden yok denecek kadar az miktarda almakta veya hiç ödeme alamamaktadır. Hekim dışı sağlık çalışanların, özellikli birimler dışında kalan personelin sabit dışı aldığı döner sermayeleri zamanla yok denecek duruma düşmüş ve bu durum hekim dışı çalışan personellerin çalışma şevkini kırmış ve çalışma barışını bozmuştur. Hayata geçirilecek yeni bir döner sermaye yönetmeliğine ihtiyaç vardır. Çalışanları mutlu edecek, onların beklentilerini karşılayacak ve personeller arasındaki ayrımcılığa son verecek düzenlemeler içermelidir.

Kamubiz.com ÖZEL

Sevil
YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı
sağlıkçı - 3 yıl Önce

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YILLARDIR BEKLEDİĞİ ÇÖZÜLMEYEN SORUNLARI

1- Sağlık çalışanlarına ayrım yapılmadan 3600 ek gösterge verilmesi
2- Döner sermaye musluğu adaletsiz şekilde doktorlara akmaktadır. Bununun eşit bir şekilde düzenlenmesi ve dağıtılması sağlanmadır.
3- Döner sermaye ücretleri sigortaya yansımadığından(doktor dışı sağlıkçılar) emekli olamamaktadır. Döner sermayeler sigortaya yansıtılmadır.
4- Yıpranma payı verilmeyen Tıbbi Sekreterler, Çevre Sağlığı Teknisyenlerine yıpranma payı verilerek genelde yıpranma 4 yıla 1 şeklinde düzenlenmelidir.
5-Sağlık camiası olarak kurumlar arası en düşük maaşı almaktayız. (öğretmen,polis, vs.) özlük hakların iyileştirilmesini istiyoruz.
5- 2014 sonrası önlisans mezunlarına lisans tamamlama hakkının verilmesi
6- Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmelerde bu sorunların çözülmesini istiyoruz

SIRADAKİ HABER