Sağlık çalışanlarına 5 büyük müjde

Sağlık Bakanlığının hazırladığı kanun tasarısında sağlık çalışanlarına müjde üstüne müjde

Sağlık çalışanlarına 5 büyük müjde
27 Şubat 2018 Salı 20:10

Milyonlarca sağlık çalışanın beklediği müjdeli haberlerde artık sona gelindi.

Sağlık Bakanlığının hazırlamış olduğu kanun tasarısı hazır. Sağlık Bakanlığı, yüzbinlerce sağlık çalışanının merakla beklediği kanun tasarısını tamamladı. Düzenlemeden 5 müjde çıktı. Müjdeler arasında her 4 yılda 1 yıl yıpranma payı verilmesi de var. Başbakanlık'a sunulan ve Bakanlar Kurulu'nun onayının ardından TBMM'ye sunulacak tasarıdaki düzenlemeler şöyle:   

Yıpranma payı sağlık çalışanlarına da verilecek. Bu sistemde çalışanlar mesleklerine göre yılda 90 güne kadar daha fazla prim kazanıyor. Bu sayede 20 yıl çalışan bir sigortalı 25 yıl çalışmış gibi oluyor ve emeklilik hesabı buna göre yapılıyor.   En düşük ücretle emekli olan doktorların maaşlarında bin liranın üzerinde iyileştirme yapılacak.   

Döner sermaye paylarında düzenleme yapılacak. Üstün nitelikli cerrahi operasyonlarda döner sermaye geliri artırılırken, doktorun payı yükseltilecek. Böylelikle nitelikli doktorların ücretler nedeniyle özel sektöre kayması engellenecek. 

Doktora tıbbi işlemlerden dolayı sigorta yapılacak.    Yeni kanun tasarısıyla doktorlar ve sağlık çalışanlarının çalışma şartları iyileştirilecek. İyileştirmeler arasında hastanelerdeki personelin ihtiyacını giderecek kreş de olacak. Sağlık çalışanlarının emekli maaşlarıyla ilgili ek düzenleme gelecek. Döner sermaye ve diğer ek gelirlerin emeklilik maaşına yansımamasından dolayı çok sayıda sağlık çalışanı hak kazanmasına rağmen emekli olmuyordu. Yeni düzenleme ek gelirlerin emeklilik maaşına yansımasını sağlayacak.  

Erken emeklilik imkanı gelecek  Ek ödemelerin emekli maaşına yansıması sağlanacak  Nitelikli işe döner sermayeden daha yüksek pay ayrılacak  Hastanelerde çalışanların çocukları için kreş açılacak  Düşük maaşla emekli olan doktora bin liranın üstünde iyileştirme olacak kaynak:

Takvim .

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bahar - 4 hafta önce
Doktor doktor doktor .doktordan ibaret değil.artik doktor merkezlilikten çıkışın .zaten 4 bin katım döner aliyor.ben 100 lira alırken doktor 4 bin lira döner aliyor daha ne iyileştirilmesi.24 saat hastaya hiç durmadan bakan biz herseyleri ilgilenen biz hemşirelerinde değeri bilginsin artik .bu haksızlıkları Allah'a havale ediyorum artik diyecek söz bulamıyorum.
Avatar
Halil - 4 hafta önce
Bu müjde içeren maddeler Doktorlar için, Sağlık çalışanlarına hiçbir faydası yok ki.
Avatar
emektar sağlıkçı - 4 hafta önce
bunca yıldır bekliyoruz nerdeyse beklerken yıprandık umarım tüm sağlıkçıları kapsayacak şekilde ve geçmişe dönük olur ancak adaletli olması gerekir herkes eşit yıpranmıyor eşir yıpranma adil olmaz adil olmaz gece aiesinden çocuğundan ayrı çalışanla çalışmayan haftasonu çalışanla çalışmayan bayramda ailesinden çocuğundan ayrı olanla hiç nöbet tutmayan asla eşit yıpranmaz bunlar dikkate alınır umarım
Avatar
hemşire - 3 hafta önce
artık sağlık personeli olarak 14 mart tıp bayramı

öncesi bu tür açıklmalardan bıktık usandık artık sendika olarak

inandırıcılığınız kalmadı.sendikanın bir önemi yoktur saglık

personelinin önündeki en büyük engel sendikadır.sağlık personelini

engelleyen, önünü tıkayan, sesinin çıkmasını istemeyen bir kurum haline

geldi. sendikaya üye olamayan sendikası olmayan gardiyanlara bir gecede

yıpranma çıkarken yine sendika üyesi olamayan polislere,askerlere

maaşlarında ve özlük haklarında nice iyileştirmeler yapıldı artık sizler

bu tesbittten birseyler çıkarabilirsiniz.boşuna sendika üyesi olup

birilerine para kazandırmak,birilerine basamak merdiven olup makam

sahibi yapmak,birilerinin çıkarlarına için çanak tutmak kullanılmak

istemiyoruz.artık birey olarak haklarımızı talep etmeliyiz.sendikaya üye

olacaksak sorgulayan hesap soran üyeler olmalıyız gerektiğinde istifayı

basp dik durmalıyız ki sendika temsilcisi,başkanı ayağına gelip senin

peşinden koşmalı ki bir öneminin olduğunu un
Avatar
saglık memurları hemşireler - 3 hafta önce
artık sağlık personeli olarak 14 mart tıp bayramı öncesi bu tür açıklmalardan bıktık usandık artık sendika olarak inandırıcılığınız kalmadı.sendikanın bir önemi yoktur saglık personelinin önündeki en büyük engel sendikadır.sağlık personelini engelleyen, önünü tıkayan, sesinin çıkmasını istemeyen bir kurum haline geldi. sendikaya üye olamayan sendikası olmayan gardiyanlara bir gecede yıpranma çıkarken yine sendika üyesi olamayan polislere,askerlere maaşlarında ve özlük haklarında nice iyileştirmeler yapıldı artık sizler bu tesbittten birseyler çıkarabilirsiniz.boşuna sendika üyesi olup birilerine para kazandırmak,birilerine basamak merdiven olup makam sahibi yapmak,birilerinin çıkarlarına için çanak tutmak kullanılmak istemiyoruz.artık birey olarak haklarımızı talep etmeliyiz.sendikaya üye olacaksak sorgulayan hesap soran üyeler olmalıyız gerektiğinde istifayı basp dik durmalıyız ki sendika temsilcisi,başkanı ayağına gelip senin peşinden koşmalı ki bir öneminin olduğunu unutmasın artık
Avatar
ahmet - 3 hafta önce
doktordan başka birşey söylenmiyor yazık be, bu bakanlıkta başka çalışan yok gibi davranılıyor
Avatar
hazan - 3 hafta önce
varsa yoksa doktorlar. bakanlık doktor sevdasından vazgeçmelidir. 15 yıldır özlüklerinde fazlasıyla iyleştirme yapıdı. artık diğer çalışanları görsün bakanlık. bizler sayesinde hasta memnuniyeti %85 oldu. çalışan memnuniyeti ise eksilerde...
Avatar
Hemşire - 2 hafta önce
Hani nerde müjde bir balon daha 14 mart geliyor ses soluk yok maliye bakanlığı geriye dönük vermiyormuş sağlık bakanlığı çok yogunmus artık başka baharlara kaldı müjdeler bakanda değişir artık yeni bakan konuyu anlayana kadar bir 14 mart geçer yapmiyacaklar bari artık açıkça diyin de insanlara umut vermeyin 5 yıl olmuş sağlıkçı ile dalga geçmeyin artık