Prof. Serdaroğlu: 84 tıp fakültesinin çoğu teneke!

Türk Jinekoloji Derneği eski başkanı Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu, Türkiye'de 84 tıp fakültesinden çoğunu 'Teneke fakülte' olarak nitelendirdi.

Prof. Serdaroğlu: 84 tıp fakültesinin çoğu teneke!
 Erzurum'da düzenlenen 5'inci Palandöken Kadın Doğum Kongresi'ne katılan Türk Jinekoloji Derneği eski başkanı Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu, Türkiye 'de 84 tıp fakültesinden çoğunu 'Teneke fakülte' olarak nitelendirdi. Prof.Dr. Serdaroğlu, "Sayın büyüklerim 'Her yere üniversite götürdük' diyorlar. Üniversite; taş bir bina değildir. Türkiye'ye diplomalı doktorlar kazandırmak bir iş değil ihanettir" dedi. Polat Renaissance Otel'de 5-8 Mart tarihleri arasında düzenlenen 5'inci Palandöken Kadın Doğum Kongresi'ne alanında 250 uzman katıldı. Değişik konu başlıklarında 115 konuşmacının bilgi aktardığı kongrenin Başkanı Prof. Dr. Yakup Kumtepe, kadın hastalıkları ve doğumun 4 ayrı alt bilim dalına ayrıldığını bildirdi. Kongrede bu alanlardaki son gelişmelerin paylaşıldığını bildiren Prof. Dr. Kumtepe, şöyle konuştu: 

"Anne karnında bebeğin sağlığı üzerine duruldu. Down sendromu tanısında anne kanından alınan kan ile kromozom anomalisi nasıl konulur konularındaki son gelişmeleri tartıştık. Ayrıca ülkemizde de gittikçe artan kadın kanserlerinden korunma yolları ve bu cerrahideki son teknolojilerden meslektaşlarımızla paylaştık." Haberin devmı için erişime tıklayınızYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER