Ortaöğretim Hemşire Mezunlarının 7000 Kadro Talebi

Ortaöğretim Hemşire Mezunlarının adil kadro talebine yönelik sitemize ulaştırdıkları maili yayınlıyoruz. Mezunlar KPSS'den yüksek puanlar ile atanamadıklarını ve adalet için Ortaöğretim Hemşireye 7000 kadro istiyorlar.

Ortaöğretim Hemşire Mezunlarının 7000 Kadro Talebi

Biz 4 yıl boyunca mesleki eğitim görüp Hemşire unvanını kazanmış, 100 bin'den fazla Mezunu olan ORTAÖĞRETİM HEMŞİRE mezunlarıyız. Eski atama dönemlerinde Lisans hemşire ile aramızda 3 katı kadar fark vardı. Örneğin 2 bin Lisans Hemşireye alınıyorsa, 600-700 kadar da Ortaöğretim Hemşire alınırdı.Fakat ne yazık ki şimdi aramızdaki bu fark neredeyse 17 kat kadar oldu. Örneğin yapılan en son atamada 6300 Lisans Hemşire alınırken 300 kadar Ortaöğretim Hemşire alındı. Ve bu durum bizi yeterince mağdur etti. Bizler adil olmayan bu dağılım nedeniyle KPSS'den aldığımız 85-90 puanlarla atanamıyoruz. Hayatlarmızı hep bi umut ile erteliyoruz.

Bizler ORTAÖGRETIM HEMSIRELER olarak Adalet istiyoruz. Bu sene alımlarımızın arttırılmasını, aynı zamanda 2017'de bize yapılan haksızlığın telafisini de bu sene istiyoruz. Emegimizin karşılığını istiyoruz. 85-90 gibi puanlarla açıkta kalmamak için, Adalet için Ortaöğretim Hemşireye 7000 Kadro istiyoruz.

Kamubiz 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER