Oğlu İçin Hastanede Sabahlıyor

İlk tayini Cizre Devlet Hastanesi'ne çıkan oğlu İbrahim Yasin'i yalnız bırakmayan baba Mustafa Özçimder, 15 gündür hastanede sabahlıyor

Oğlu İçin Hastanede Sabahlıyor
PKK'lı teröristlerin roketli saldırısına uğrayan Cizre Devlet Hastanesi'ne röntgen teknisyeni olarak atanan 20 yaşındaki oğlu İbrahim Yasin'i ilk görev yerinde yalnız bırakmak istemeyen babası Mustafa Özçimder (54), bin 160 kilometre yol kat ederek Ankara'dan Şırnak'ın Cizre ilçesine geldi. Terör örgütünün hedefindeki hastanede oğlunun bir an olsun yanından ayrılmayan baba Özçimder, tüm gününü hastanede geçiriyor. Oğlu hastalara bakarken o da hastane kantininde çay içiyor, koridorlarda volta atıyor, bahçede turluyor. Ardından oğluyla yemek yiyip sohbet eden süper baba, güler yüzü ve enerjisiyle diğer sağlık çalışanlarını da motive ediyor. 

"DÜŞÜNMEDEN GELDİM" 


"Bu vatan bizim" diyerek sorgusuz sualsiz yola çıktığını söyleyen Özçimder, "Burada baba oğul hep birlikteyiz. O çalışıyor, ben ona destek oluyorum. Beraber yemek yiyoruz, kantine çay içmeye çıkıyoruz. Diğer sağlıkçı arkadaşlarla birlikte zaman geçiriyoruz. Ben oğlumun yanındayım ve hiçbir sıkıntım yok, Mutluyum. Fakat buradaki halk çok zor durumda. Terör olaylarının bir an önce bitmesini istiyorum" diye konuştu. 

'CİZRE İLK TERCİHİM OLDU'
Babasının destek için yanına geldiği sağlık röntgeni teknisyeni İbrahim Yasin Özçimder ise Cizre'nin ilk tercihi olduğunu söyledi. Özçimder, "Burası ilk tercihimde ve isteyerek yazdım. Çünkü bu hizmetlerin batıda daha iyi olduğunu düşünmüştüm. Ancak gördüm ki, buradaki hastanelerin batıdan bir farkı yok. Babamın yanımda olması bana büyük bir motivasyon oluyor. Evden uzakta, gurbette tanıdık bir yüz görmek çok güzel bir duygu. Burada her şey çok güzel olacak ve babamla Cizre'de çok daha güzel günler geçireceğiz" dedi. 

Sabah Gazetesi

radmin

radmin


İletişim HesaplarıYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER