O aşılar Türkiye'de üretilecek Kaynak Yeniçağ: O aşılar Türkiye'de üretilecek

İzmir'de Ödemiş Devlet Hastanesi'nin açılışında konuşan başbakan Yıldırım, bazı aşıların artık Türkiye'de üretileceğini söyledi.

O aşılar Türkiye'de üretilecek  Kaynak Yeniçağ: O aşılar Türkiye'de üretilecek

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de Ödemiş Devlet Hastanesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Tetanos, difteri gibi aşıları artık 2019'dan itibaren Türkiye'de üreteceğiz" ifadelerini kullandı.Yıldırım, sağlıkta Teletıp Sistemini hayata geçirdiklerini, artık Ödemiş'te çekilen bir tıbbi görüntünün ülkenin her yanında görüntülenebildiğini, ambulansta çekilen EKG'yi hekimlerin aynı anda yorumlayabildiğini, durmayacaklarını ve yola devam edeceklerini aktardı. "Tetanos, difteri gibi aşıları artık 2019'dan itibaren Türkiye'de üreteceğiz" ifadelerini kullanan Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:"İlaç sektöründe attığımız adımlarla 6 milyar liralık tasarruf sağlayacağız. Yerlileştirme projesiyle bugün tüketilen her kutu ilacın yüzde 80'ini kendimiz üretiyoruz. Tıbbi cihaz, görüntüleme cihazı üretimi ile ilaç üretimi ile birlikte yerli sanayimize 6 milyar 900 milyon katkı sağlamış olacağız. Böylelikle ilaç sanayimizin biyoteknoloji ürünlerinde bir global üs haline geleceğimize inanıyorum."  
Kaynak Yeniçağ: O aşılar Türkiye'de üretilecek.http://www.yenicaggazetesi.com.tr/o-asilar-turkiyede-uretilecek-188457h.htm

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 12:40YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER