Müezzinoğlu Neden Gitti...

Sağlık Bakanlığındaki süpriz gelişme ile ilgili ayrıntılar...

Müezzinoğlu Neden Gitti...
Ahmet Davutoğlu hükümetinde kabinede yer bulmayacağı düşünülen ve kimi çevrelerce sürpriz olarak nitelendirilen Sağlık bakanlığı koltuğunu bu defa yeni bir sürpriz ile Mehmet Müezzinoğlu Recep Akdağ'a devretti.
Kulislerden edinilen bilgilere göre; Cumhurbaşakanı ile yakınlığı bilinen Müezzinoğlu'nun gidişinin altında politik etkilerin dışında,  sağlık emek örgütlerinin ve sendikaların yoğun baskısının da bunda büyük etkisi olduğu konusuluyor. 
Başta yıpranma payı olmak üzere bir çok konuda bakanlığın adım atar gibi gösterip geçici çözümlerle kamuoyunu oyalamış olması, Müezzinoğlu'nun sürekli tek bir konuda odaklanıp sağlık bakanlığının politikalarını halka doğru yansıtamaması ve atama bekleyen sağlıkçılar problemi de bu koltuk devrinin zeminini sağlamış durumda.
Bakanlık süresi boyunca sağlık  emek örgütlerinin ve sendikaların yapmış olduğu iş bırakma eylemleri , atama bekleyen sağlıkçıların TBMM dahil olmak üzere bir çok yerde bakanlığa ve politikalarına karşı yapmış oldukları etkinliklerinde bu koltuk devrinde payının olduğu yine kulislerde söylenenler arasında. 
Recep Akdağ ve Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde grip aşısı konusu yüzünden arasının açık olduğu bilinmekteydi. Yaşanan bu son gelişme aradaki buzların eridiğinin de bir işareti. Yeni kabinede kendine yer bulan Recep Akdağ'ın  geçmiş yıllarda yaptğı sağlıkta dönüşüm programları ile ülkenin en büyük sorunu olan sağlık konusunda bir çok iyileştirmeye imza attığı bilinmekteydi. Bu değişim bir çok sağlık çevresince  olumlu bir hava yarattı. Bizlerde Sayın Recep Akdağ'a yeni görevinde başarılar diler tebrik ederiz.


www.medihaber.com/ÖZEL
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 11:16YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER