Memura Adalet Vakti

Ek gösterge memurlar tarafından çok önemli konuların başında gelir. Ek gösterge aylık ücretlerin, emekli ikramiyelerinin ve emekli aylıklarının hesaplanmasında kullanılan unsurlarında başındadır.

Memura Adalet Vakti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hafta başında açıkladığı seçim bildirgesinde memurlara yönelik yapılan çalışmalardan bahsetmişti. Memurlara 3600 ek göstergenin çıkarılacağı müjdesi her ne kadar memurları mutlu etsede ek göstergenin tüm memurları kapsamaması sosyal medyada tepki çekti.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda AK Parti seçim beyannamesini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Açıklamasında, Polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600'e çıkaracağız” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idareci'' olarak ek göstergeyi kısıtlı tutması diğer kurum çalışanlarının ve sendikaların tepkisini çekti.

Kamuajans.com/ÖZEL
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 12 ay Önce

İnanmayın 5 yıldır sağlık çalışanlarına yıpranma payını geçmişe dönük olarak da soz verdi 3600 ek gösterge de unutulur secim sonu samimi olan insan secim öncesi bir kyk ile versin yıpranma payını geçmişe dönük olarak versin ek göstergeyi 3600 inanalım samimiyetine

SIRADAKİ HABER