Maliye Bakanı Naci Ağbal "150 bin taşeronu kadroya alacağız"

Maliye Bakanı Naci Ağbal "150 bin taşeronu kadroya alacağız"

Maliye Bakanı Naci Ağbal "150 bin taşeronu kadroya alacağız"
Maliye Bakanı Naci Ağbal, A Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı...

Bakan Naci Ağbal ,100-150 Bin Taşeron İşçi Kamuda Kadroya Alınacak.Taşeron işçilerle ilgili düzenlemeyi 21 Mart’a kadar meclise sevk edeceklerini, 100 – 150 bin çalışan bu kapsamda kamuda istihdam edilmeye başlanacağını söyledi.
Enflasyona dair açıklamalarda yapan Ağbal  
şunları söyledi: ”Ümit ediyoruz ki, çift hanelere çıkmadan  2016 yılında aşağı yönlü bir trendi izleriz. Bu yıl sonunda tütün ve alkollü içeceklerde vergi artışı zaten yaptık. Son açıklanan rakamlara, 9.60 aylık bazda artış meydana gelmiş. Anladığım kadarıyla enflasyonu yukarı çeken sebeplerden bir tanesi bu. Bir de gıdada aylık 4.28’lik bir artış gelmiş.Fiyat Artışlar Bizi Düşündürüyor

Bizim en fazla üzerinde durduğumuz, kırmızı ette, ekmekte piyasada oluşmaması fiyat artışları var. Bu artışların sebepleri araştıracağız üstüne gideceğiz. Bir süre daha enflasyon normal seyrin üzerinde gidecek. İleri aylarda para politikasında ve mali politikada alacağımız önemli tedbirleri ile, özellikle gıda ve hizmet sektöründe yapacağımız düzenlemelerle enflasyonun orta vadeli görünümü olan 5’e doğru 3 yıllık periyotta ineceğini sanıyoruz umut ediyoruz. 2016 yılı enflasyon tahmini yüzde 7.5.Bu trendi önümüzdeki aylarda bir miktar yukarı yönlü bir gidiş olacak ama ondan sonraki aylarda tekrar aşağı doğru dönecek.
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 17:11YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER