KPPSS'siz Sağlık Personeli alımı yapılacak!

Yeni hizmete açılacak şehir hastanelerine KPSS puanı olmadan sekreterden güvenlik görevlisine kadar çeşitli unvanlarda personel alımları yapılacak. Alımlar hangi illerde olacak ve başvurular nasıl yapılacak?

KPPSS'siz Sağlık Personeli alımı yapılacak!
Sağlık Bakanlığı’na on binlerce personel alımının yolu açıldı. Şehir hastanelerinde görev yapacak personellerin başvuruları 2016 yılında başlayacak.
Hangi İllerde Alım Olacak?


Ankara Bilkent ve Etlik, Yozgat, Elazığ, Adana, Gaziantep, Konya, Manisa, İstanbul Başakşehir, Isparta, Kocaeli, İzmir Bayraklı, Bursa, Kayseri ve Mersin’de inşaatı süren 27 bin yatak kapasiteli 16 Şehir Hastanesinin, 2016-2017 yıllarında hizmet vermeye başlayacağı ,2018 yılı sonuna kadar da Türkiye genelinde toplam 43 bin yatak kapasiteli 34 şehir hastanesi vatandaşların hizmetine sunulacak olmasından dolayı on binlerce işsize iş kapısı olacaktır. Alım Yapılacak Kadrolar Hastanelere sekreter, güvenlik görevlisi, temizlik personeli, veri elemanı, klinik destek personeli alınacaktır. Personel alımlarının sınavsız yapıldığı düşünüldüğünde KPSS’siz alımla devlet kapısının da yolu açılmış olacaktır. Alınacak personellerin taşeron olarak alınması bir eksi olarak görünse de önümüzdeki yıllarda taşeronların kadroya alınması beklenmektedir. Hastanede çalışan personeller asgari ücretle çalışmaktadır. Başvuru Yapılacak Yerler Personel alım ihaleleri genel sekreterlikler tarafından yapıldığından başvurularında genel sekreterliklere CV bırakarak yapılması gereklidir.


Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 22:25YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER